Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Időnként elhomályosodik a...

Időnként elhomályosodik a látásom, baj lehet?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, nem vagyok szemüveges és már voltam egy éve szemvizsgálaton, ott nem mutattak ki semmit.

Naponta többször is van, hogy a jobb szememre elhomályosodik a látásom. Nem csipa, nincs összeragadva a szempillám, mosás/törlés után is ugyan olyan homályos. Valaki tudja, mi lehet ez? Volt már valakivel hasonló?


2020. márc. 16. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

“Valaki tudja, mi lehet ez?”

Egy orvos egészen biztosan meg tudná mondani.

2020. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, valaki, akivel volt már hasonló, az tud adni valami számomra érdekes információt. Köszönöm a válaszodat, szerettem volna tájékozódni, hátha megtudok valamit. Okoskodj ahol akarsz, de erre senki nem volt kíváncsi.
2020. márc. 16. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Számos oka lehet, például cukorbetegség is. De nem akarlak riogatni, ezt inkább orvossal kellene megbeszélni.
2020. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyes nem okoskodik, hanem tényeket írt.

Egyébként ha valakinek volt már ilyen (több oka is lehet), akkor biztos, hogy neked is az van?

2020. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


Úgy döntöttem válaszolok.....mivel nem szeretném ha a végtelenségig keresnéd a problémád valamelyik állami SZTK-ba, esetleg az Ofotértba.


Általában akkor szokta az agy az egyik szemből érkező képet kikapcsolni, ha valaki kancsal VAGY rejtett kancsal (utóbbit Polatest vizsgálattal lehet alátámasztani), ÉS a két szembe egyforma élességű kép érkezik). Sajnos felnőtt korban is kialakulhat (ezt az egyet nem tudom miért).


Ilyen esetbe ha két szembe egyforma élességű kép érkezik (és fent áll a kancsalság, vagy rejtett kancsalság), akkor akkor az agy elnyomja az egyik szemből érkező képet. Emellett olyan tünteteket, is okozhat, mint a gyakori fejfájás, illetve szemégés, szemviszketés.


Mondok erre neked egy másik példát:

A saját példám. Felírtak egy -0,75 -0,25 -ös szemüveget, amitől állandóan fájt a fejem, és nekem is mindig elhomályosult a látásom az egyik szememre (nem lett félre csiszolva...utólag ellenőrizték). Mit mondott az SZTK-s szemész szakorvos: "ááááá ilyen kicsi dioptria miatt senkinek nem fáj a feje, keresd a problémád inkább a háziorvosodnál vagy a neurologián"........gondoltam ja persze, csak gyanús ha levettem a szemüveget akkor nem fájt a fejem.


Nagyon elkeseredtem, úgy döntöttem írok egy levelet magyarország talán az egyik legelismertebb Optometristájának aki nagyon ért a Polatest vizsgálatokhoz, és ő mondta nekem el, hogy valószínűleg eddig sem egyezett meg a két szemem látásélessége, de mivel most szemüveggel egyformává tették, ÉS rejtett kancsal vagyok, ezért okozza fent megnevezett panaszokat + kiegészítette azzal amit már fent leírtam. (10 HÓNAPBA TELLETT KIDERÍTENI ÉS EGY RAKÁS PÉNZT, ÉS IDŐT ÖLTEM BELE)


Végülis utólag nem hozzá mentem el, hanem egy másik polatest-el foglalkozó optometristához, aki szintén nagyon ért ehhez.....és a vége az lett hogy kaptam egy prizmás (mínuszos) szemüveget, oldalanként 1-1 prizmával.


Itt van hogy mi a Polateszt (bár én nem itt csináltattam, de ha gondolod ajánlok helyeket privátba hogy ezt kik végzik jól, és ügyesen):

[link]


Illetve ezt is érdemes elolvasnod, ha a problémád a prizmás szemüveg se oldja meg:

[link]


U.i: Azért első körben indíts egy normál látásvizsgálattal, és nézzék meg hogy nincs-e tényleg valami fénytörési hibája a szemednek.....ha nincs folytasd tovább azzal amit leírtam (vagyis Polatest, de vigyázz, nem mindegy hogy ki végzi, sok a kókler, privátba írhatok helyeket, ahol ügyesen csinálják!!!!!!!!!!!!!)

2020. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nincs módomban elmenni orvoshoz egyelőre, azért is mondtam, hogy nem kell ideokoskodni, mert nem ismeri a körülményeket. Nyilván, ha tehetném, elmennék én is orvoshoz.

Amint lesz rá lehetőségem, elmegyek.

2020. márc. 17. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet száraz a szemed. Olyankor nem termelődik elég könny, de a tünete pont a túlzott könnyezés és homályos látást okozhat. Műkönnyet kell rá használni.
2020. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!