Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, hogy egy dioptria...

Normális, hogy egy dioptria mentes szemüveg nagyít?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam szemüveges, de mivel nagyon sokat dolgozok gépen, múlt héten elmentem és csináltattam egy DIOPTRIA MENTES kékfényszűrős szemüveget, optikusnál. Viszont azon keresztül nézek olyan kb 10% nagyításban látok közelebb dolgokat. Olyan szinten zavar, hogy nappal egyáltalán nem használom.

Előfordul szemüvegnél, hogy pl mellé kattintok.

Egy szó mint száz, nagyít és zavar. Normális, meg kell szokni vagy valami gáz lehet a szemüveggel?

Kérem olyan válaszoljon aki járt már hasonló cipőbe, vagy valamilyen szinten ért az optikához! :)

Köszönöm!



2020. márc. 22. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. Ahogy az sem, hogy bedőlsz ennek a kamu kékfényszűrős parasztvakításnak.
2020. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, mára már sikeresen el is törtem (...) xd parasztvakításról azért lehetne vitatkozni...:)
2020. márc. 23. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. De úgy látom már mindegy is :D
2020. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem normális,egyébként ez a kék fény szűrős dolog még a képcsöves korszakban jött volna jól, ugyanis a katódsugárcső szór mindent ami létezik.
2020. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! mennyibe került neked a lencse és a szűrő? Nekem van hozzá keretem, de most én is megcsináltatnám. Előre is köszi a választ :)
2021. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!