Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét kockázatai?

Lézeres szemműtét kockázatai?

Figyelt kérdés
Voltam a sasszem klinikán, bemérték a szemem, és az alap műtétre alkalmasnak találtak. Ám kicsit félek belevágni. Mindenki túl kedves volt. Úgy éreztem magam, mintha egy szektában lennék, mint a Fehér Éjszakákba. Minden szép, minden jó, mindenki mosolyog... Az ilyesmi bennem mindig kételyeket ébreszt. Sajnos nincs elfogulatlan vélemény. A sasszem klinika minden alkalmazottja, hírességek akiknek sikeres lett a műtét, promóterek mind-mind magasztalják az eljárást. De mi van azzal az 1%-al, akiknek nem sikerült a műtét? Azokkal mi lesz? A szemorvosok miért szemüvegesek inkább? Az optikusom foggal-körömmel le akar beszélni a műtétről, de ő meg egy szemüveg és kontaktlencse forgalmazó boltnál dolgozik. Mi van ha csak azért ijesztget, mert nem akarja elveszíteni az egyik törzsvásárlóját? Tud valaki őszinte és elfogulatlan véleményt mondani a szemműtétről? Van itt olyan, aki belevágott, és elszúrtak valamit?

2020. márc. 9. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem kancsalsági műtétem volt,azt hiszem hasonló módon mint amit te tervezel. Nem lett semmi bajom hálisten,nagyon jól sikerült. :)
2020. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kancsalság miatt engem is műtöttek még gyerekként, az jól sikerült. Most látásjavító műtéten gondolkozom.
2020. márc. 9. 20:55
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem fogok regényt irni. NE lézereztesd meg! A szemüveg nem baj ha neked baj vagy valami gondod van vele akkor neked még sose volt semmi bajod az életbe semmivel.Statisztika nincs arrol hánynak rontották el stb hidd el.Ha 1% ot is adsz annak hogy elbasszák a szemed akkor hajrá. Annál hogy hanyas a szemed nagyobb bajok is vannak.Tudod te milyen mikor fáj a szemed? Ha saját torkodat vágod el az is kellemesebb hidd el.A legtöbb orvos semmihez nem ért csak a legegyszerubb dolgokat tudjak megcsinálni tisztelet a kivételnek.Sokkal de sokkal komolyabban kéne venni a szakmájukat. Csak akkor okos lézereztetni ha valami baja van a szemednek ha csak azért akarod hogy ne legyél szemüveges akkor ne tedd. És ne dőlj be a sok szarnak amiket mondanak ha azt csináltam volna amit mondanak az orvosok akkor már nem lenne szemem se kb. És most ne hidd hogy tulzok.. Nekem egészséges szemem rontották el és hidd el ezt neked se lenne könnyű feldolgozni.(énnekem nem volt műtét sasszemklinikán nem jártam) Mégegyszer leirom csak akkor műttesd meg ha muszály! Ha valamit elbasznak soha nem lesz olyan már mint előtte !!
2020. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam négy éve és minden szuper azóta is. Ebbe a facebook csoportban tájékozódtam előtte: [link]

Nagyon sok klinikáról vannak vélemények, a Sasszemről is.

Én belevágnék a helyedben!

2020. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én nem rövid távon szeretnék gondolkodni. Most jó lesz 10-20 évig a szemem, de mi lesz utána? Sőt, 10 évet tudtak nekem garantálni, hogy addig jó lesz minden, de utána kell majd olvasószemüveg, mert gatton lesz a közellátásom, ami most jelenleg 140%-os. Közelre tökéletesen látok, de a műtét után a 140% lemenne 100%-ra, utána még fokozatosan romlana tovább. Öreg koromra kb semmit nem látnék már közelről ha megműttetném a szemem. Így meg, rövidlátóként vénséges vén matuzsálemként is jó lesz a közellátásom, ezt optikusok és szemorvosok mondják. A legtöbb ember a pillanatnak él, és megműtteti a szemét, mert most fiatal, most kell élni, stb. Hát, én ellentétben a néppel, később is szeretnék élni, nem csak most. 90 éves koromban is élni akarok még, és szeretnék látni is. Úgyhogy úgy döntöttem, nem műttetem meg a szemem. Számomra fontosabb a közellátás képessége 40 éves korom felett még további 30-50 évig, minthogy 40 éves koromig (tehát kb csak 10 évig) jól lássak közel-távol, és még fizessek is érte.
2020. ápr. 7. 16:36
 6/11 anonim válasza:
100%
Kérdező, a közellátás későbbi, ennek betulajdonítható romlását honnan veszed, mire alapozod? Nem kötözködésként, tényleg érdekel. Én is műtét előtt állok, és úgy tudom, 40-50 éves kor felett természetes folyamat amit nem befolyásol a lézer.
2020. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2020. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os

Nem. A rövidlátóknak állítólag SOHA nem romlik meg a közellátása, ezt több szemorvostól is hallottam. Maximum akkor, ha megvakul. De amúgy minden rövidlátó 80-90 éves koráig is képes szemüveg nélkül olvasni, ha megéli. A messzelátóknak romlik el a szeme 50 körül. Nekem pedig a papíromon az állt, amit írtam is korábban, hogy 10 évet garantálnak, tehát 40 éves koromtól elkezd majd fokozatosan romlani a közellátásom. Ami (ezt is írtam korábban) jelenlen 140%-os, de lehet hogy több is, csak nem volt már ennél kisebb betű a papíron, lehet hogy azt is el tudtam volna olvasni. Gyakorlatilag olyan jó a szemem közelre, hogy még az atkákat is látom sima felületen. És ezt a jó közellátásomat tenné tönkre a lézeres szemműtét. Először csak visszamenne 100%-ra a műtét után, 10 év múlva pedig fokozatosan még tovább romlana. Köszönöm, nem. Én szeretek távlatokban gondolkodni, és sokáig tervezek élni. Nem hiányzik, hogy 40-50 éves koromra már szemüveg kelljen ahhoz is, hogy megnézzem a karomon, hány óra van.

2020. jún. 10. 02:11
 9/11 anonim válasza:
1997-ben az egyik, 1999-ben a másik szememet műtötték (az első műtét után többé nem hordtam szemüveget), -6-os volt a rosszabbik szem (plusz cilinderes/asztigmiás). A látásom TÖKÉLETES most is; nagyon örülök, hogy rászántam magamat, pedig én elég nehezen szedtem rá össze a pénzt.
2020. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8.: tényleg sokan mondják, hogy a rövidlátók szeme idősebb korban távolra jobb lesz (gyakorlatilag a mínusz és a plusz kiegyenlíti egymást, mert a mínuszos szem kezd visszamenni nullára), de hogyhogy akkor sok embernek bifokális szemüveg kell idős korban? Mitől függ, hogy melyik alakul ki? Én sem tudom, csak kérdezem.
2021. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!