Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehetne megoldani,...

Hogyan lehetne megoldani, hogy szájmaszk viselése közben ne párásodjon a szemüveg?

Figyelt kérdés

Ismerem a száraz szappanos módszert, de viszont a napokban láttam egy mentősön, hogy a maszk orrnyereg részében egy kis fémlapocska volt, amit ha az orrnyergére szorított, akkor az felvette annak alakját (rúgóacél??) és nem párásodott a szemüvege.

Valakinek hasonló praktikája van?


Koronamentes életet!



2020. márc. 27. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Milyen maszk ez? Mitől párásodik?


FFP3 / P3 félálarc és 3M védőszemüveg egyáltalán nem párásodik... órákig voltam benne és fertőtlenítettem dolgokat.

2020. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az nem rúgóacél, hanem egy közönséges, cca 1 mm átmérőjű réz, alu drót, vagy jól formálható pléh. Az benne a trükk, hogy ha a maszkot az orrodra formázod, így a kilehelt pára nem jut a szemüvegre. A jutubon találsz hasonló megoldásokat.
2020. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hellsing71 válasza:
100%
#2-t kiegészíteném annyival, hogy ha párásodik a szemüveged, akkor rossz vagy rosszul van feltéve a maszkod. Ahol a párás levegő kijut, ott a vírusos levegő is bejut. Alaposan hajtogasd az arcodra és orrodra a felső részt!
2020. márc. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy kicsit kevés infót írtam a maszkról, bocsánat!


Ez egy eü. vászonból varrott maszk, jelenleg a kórházi dolgozók is ezt használják, tulajdonképpen olyan mint a farmer anyag, tehá puha. Alulról a nyaktól indul, egészen az orrnyeregig (tehát elég nagy) és az orrnyeregnél ki tud jutni a levegő.


Most reggel olyan megoldást eszközöltem, hogy mivel ez egy duplán varrott anyag, ezért nagyon apró lyukakat vágtam a belső oldalába, és egy réz drótot fűztem át rajta. Kb. 80%-kal királyabb :) Alig párásodom.

Picit még fejlesztek rajta és a végén saját hand-made maszkom lesz :D

2020. márc. 30. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!