Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért lehet, hogy ha bal...

Miért lehet, hogy ha bal szemem becsukom úgy is tudom a monitoron olvasni a szövegeket, de ha a jobbat csukom be, nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Bal szemmel is látok mindent, de valamiért nagyon kellemetlen érzés csak bal szemmel nézni a képernyőt és úgy próbálni olvasni.
2020. ápr. 6. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szemüveget neki. (ez csak poén volt)

Egyébként a páros szervek nem egyformán fejlődnek.

Könnyen lehet, hogy csak az egyik szemed romlik.

Ha a mindkettővel egyszerre nézed, akkor nincs gond, mert az egyik "vezér szem" lesz, és magához igazítja a másikat.

2020. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkét szemem dioptriás, a bal gyengébb egy kicsit.
2020. ápr. 6. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nemreg volt, ket ev utan uj olvasoszemuveget csinaltattam. Es a ket kulonbozo dioptriaju szemem eltero mertekben romlott. A jobbik szemem erosebben, mintha ki akart volna egyenliteni. Mivel a szamitogepes szemuvegem meg nem csinaltatott, az egyen-lencse nekem is kellemetlen egyik szememnek.
2020. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!