Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ráng egy hete a szemem?

Miért ráng egy hete a szemem?

Figyelt kérdés

A jobb alsó szemhéjam ráng. Naponta kb. 10 x fél percet. Nem gépezek, telefonozok többet, mint eddig. Sokszor ásításra, szem/arcdörzsölésre is előjön. Pulzuscsökkentőt és gyomorsavcsökkentőt szedek, emellett hetente többször aszkorbinsavat, és C vitamin tablettát, amiben van csipkebogyókivonat, cink, D3 vitamin is. Aludni alszok eleget.


Félek, hogy ez valami kórosat jelent.


Köszönöm a válaszokat!

22/L


2020. ápr. 13. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

szemtikkelés hátterében: stressz, szem fáradtsága, magnéziumhiány, idegrendszeri betegségek, szemfertőzés vagy agydaganat. Ez igen széles skála. 


Ha tikkel a szemünk, nem kell azonnal megijednünk, és ha nem tér vissza rendszeresen, nem is kell vele orvoshoz fordulnunk. Általában fizikai vagy pszichikai feszültség, vagy ingerelt szemideg a ludas, amit egyszerű pihenéssel, relaxációs gyakorlatokkal, ellazult zenehallgatással kikúrálhatunk.

2020. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De érdekes, hogy az arc mozgására is előjön. Akkor csak nem agydaganat? Valami idegnyomás? Lehet, hogy nyaki sérv? Az ágyéki szakaszon volt/van is sérvem!
2020. ápr. 13. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt hogy 2 hónapig visszatért mindig. Volt hogy pislogas után, volt hogyha ideges voltam még jobban stb.. lényeg hogy egyszer magamhoz képest sokáig aludtam. (Általában 7kor már fent vagyok de 11ig sikerült.. és láss csodát elmúlt ! Szóval okozhatja valamilyen rejtett kialvatlansag is úgy hogy nem is érzed fáradtnak magad. Nekem

Többet ért az az alvás mint egy havi magne B6

2020. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 🙂

Bár én most a 4 napban délutánonként is sokat pihentem, aludtam, és van hogy rögtön ébredés után ráng. De akkor remélem, hogy nekem is csak stressz vagy fáradtság.

2020. ápr. 14. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:
A másik hogy tudom nehéz de próbálj meg nem gondolni rá, mert attól is erősebb lesz.. én 2 hónap alatt rengeteget agyaltam rajta hiába nyugtatott meg a háziorvos hogy ne aggódjak és mikor annyi idő eltelt “beletörődtem” na és utána enyhült sokkal.
2020. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hűha, jó sokáig tartott neked. Azóta akkor teljesen elmúlt? Nekem most a magnéziumot ajánlotta egy gyógyszerész. Ha nem foglalkozok vele, talán tényleg jobb egy kicsit, és ritkábban jön elő. Csak fél az ember, főleg mert az okoknál ott szerepel az agydaganat... De hát már csak nem :) Ha meg igen, az sem a vég, ki lehet belőle gyógyulni.
2020. ápr. 14. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze teljesen hónapok óta. :-) Én is ettől féltem gondold el főleg ilyen hosszú idő alatt.. és ettől még jobban stresszeltem magam, tehát nem múlt el. Igen magne B6 és sok-sok pihenès.
2020. ápr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, akkor örülök neki 🙂
2020. ápr. 15. 07:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, ápr.15 után egy pár napig nem jelentkezett a tikkelés, utána megint visszajött, elkezdtem szedni a Panangin Fortét, megint talán ritkábban jelentkezett, most meg vagy 2-3 napja megint gyakori :(
2020. ápr. 24. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!