Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látok élesen a...

Molli11 kérdése:

Miért nem látok élesen a szürkehályog műtétem óta?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja volt a műtétem. 47 éves vagyok és a műtétet megelőzően kiváló volt látásom, csupán a betegségre jellemző hártyaszerű érzés zavart. Elmentem orvoshoz, megvolt a diagnózis és a műtét. Betartottam a műtét utáni előírásokat. Azóta azonban rosszabb a látásom, mint valaha. Mitől lehet ez? Az orvos hibázott? Nem sokat mond.

2020. ápr. 18. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem két szürkehályog műtétem is volt pár hónap különbséggel.

Mindkét szememmel másnaptól már élesen láttam.

Azóta sem kell szemüveg sem közelre sem távolra.

(Van is itthon vagy két tucat feleslegessé vált szemüvegem.)


Szerintem keress fel egy másik orvost, mert gyaníthatóan nem megfelelő lencsét tett be.

2020. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. ápr. 22. 12:43
 3/4 VZ2 ***** válasza:

"csupán a betegségre jellemző hártyaszerű érzés zavart." - Nekem van szürkehályogom mindkét szemlencsémben, nem műtettem meg, és homályosan látok minden távolságra. Kétlem, hogy ez a betegségre jellemző érzés lenne. Ez a marhaság nagyon elterjedt, hogy a szürkehályog egy hártya, amit le lehet venni. Valójában az eredeti szemlencse szürkül el (anyagában), és az egész szemlencsét kiveszik a műtét során, pontosabban darabokban szívják ki, miután ultrahanggal szétzúzták. A kis kb. 2mm-es résen betolják az összegöngyölt műszemlencsét, ami bent szétterül, eligazítják, hogy jó pozícióban legyen (tórikus lencsénél az is fontos, hogy jó szögben legyen).


A műtét után valamennyivel megnő a retinaleválás esélye a műtét előtti állapothoz képest, mivel a műlencse nem támaszja meg az üvegtestet.

2022. febr. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 VZ2 ***** válasza:

Az ebben az analízisben vizsgált összes felmérés azt mutatja, hogy egyértelműen nő a retinaleválás kockázata a jelenlegi "modern" szürkehályogműtét után: "Peak Occurrence of Retinal Detachment following Cataract

Surgery: A Systematic Review and Pooled Analysis with

Internal Validation" Link: [link]

2022. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!