Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sötétben "hangyásan" látok,...

Sötétben "hangyásan" látok, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Már régóta, igazából szerintem mindig csak nem figyltem rá, hangyásan látok sötétben. mesterséges fényben ritkán egy picit de természetes fényben egyátalán nem jelentkezik. mitől lehet ez? probléma? lehet belőle baj?
2020. ápr. 22. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert sötétben a nisztagmus fokozottan érvényesül. A sárgafoltra eső fény az éleslátást biztosítja, de a kevés fényt viszont a vakfoltra vetülő épnél (sötétben) lehet észlelni. Ezért a szem megpróbál a rossz megvilágításnál hol a vakfoltra, hol a sárgafoltra fókuszálni a bejövő fényt.
2020. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egész napos munkában elfáradtak a retina sejtei, ilyenkor próbálnak kompenzálni. Ha legalábbis jól értem a problémádat.
2020. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
RENDBEN, akkor ez normális, ugye?
2020. ápr. 22. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen
2020. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!