Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan szemüveg lencse,...

Létezik olyan szemüveg lencse, amelyik nem sötét vagy sötétedő és mégis szűri az UV sugarakat?

Figyelt kérdés

Nem napszemüveg, hanem dioptriás szemüveg.


Tehát attól, hogy nem sötét a lencse, még szűrhet?


Példákkal, magyarázattal, köszi!



2020. ápr. 25. 06:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nekem is ilyen van, egy bevonat kérdése. Egyszerűen ilyet kell rendelni, amikor a rendeled a szemüveget.
2020. ápr. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Mindegyik, amit rendes optikában kapsz, nem teszkóban, anélkül nem is árulnak. Üveg lencse alapból szűr, mert üveg, műanyag lencsére meg szűrő réteget visznek fel.


A probléma pont ellenkező természetű, mint gondolod, mert pusztán a lencse színe ezt nem befolyásolja. Tehát ha veszel egy gagyi napszeműveget, műanyag lencsével, amin nincs UV szűrő réteg, akkor az ártalmas, még ha olyan sötét is, hogy alig látsz át rajta. Sőt, akkor még ártalmasabb, hiszen minél sötétebb, annál nagyobbra nyílik mögötte a pupillád, és annál több sugárzás jut be a szemedbe.


TLDR:


- Üveg lencse mindig szűr az üveg természetéből adódóan


- Műanyag lencse attól függően, hogy van-e rajta szűrő bevonat. A színe nem számít ebből a szempontból.

2020. ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Elozo hulyeseget beszel. Szinte minden napszemuveg polikarbonatbol keszul, ami szuri az UV-t, nem kell ra semmifele reteg.
2020. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szemüveges, nem amiatt kérdeztem, hanem érdekelt a kérdés.


Amúgy egy ismerősöm egy Ofotértben dolgozik. Sok éve odáig volt a márkás napszemüvegekért, hogy csak azok a megfelelőek. Aztán rendeztek egy ingyenes UV szűrő bemérést, rengeteg ember vitte a napszemüvegét. Mindenfélét. A legolcsóbbakat is. Ismerősöm meg volt döbbenve, mert mind megfelelő UV védelemmel rendelkezett.

2020. ápr. 26. 07:16
 5/8 A kérdező kommentje:
...de szerintem az üveg lencse sem "alapból szűr", hanem arra is tesznek réteget.
2020. ápr. 26. 07:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Jo, hat az, hogy te mit hiszel, csak a fizikai ismereteid hianyat mutatjak, semmi mast.
2020. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt meg kinek írtad...
2020. ápr. 26. 14:45
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy azt nekem írtad-e.

Amúgy ma olvasgattam a témában és az üvegre kell bevonat, ha tényleg UV sugárzás elleni védelem a cél.

Még a személygépkocsik szélvédőjére is tesznek bevonatot, de az oldalsó ablakokra nem.

Nem az a kérdés, hogy valamennyit szűr-e az üveg, hanem az, hogy mennyit.

2020. ápr. 26. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!