Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget írtak fel nekem,...

Szemüveget írtak fel nekem, mindkét szemem -3,5. Távolra már nagyon rosszul láttam. Ennél a magas dioptriánál tényleg vastag lesz a lencse a szemüvegbe? Ezt hallottam.

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 20:42
 1/8 anonim válasza:

énnekem is a távolralátással vannak gondjaim nekem -2,5-ös , tudom mien ez:( dehát Ilyenek vayunk elkell fogadni.


Lényegre térek, Igen szerintem ez elképzelhető, mert az öregek, akik tényleg nagyon nem látnak azoknak vastag a lencse, tehát lehetséges :(

2010. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ez nekem VEle született betegség, műtéttel sem lehetett visszafordítani, tehát életem végéig egyre rosszabb lesz a szemem :(
2010. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen magas dioptria a 3,5? A 8 felettit lehet magasnak nevezni.
2010. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ez függ a szemüvegkerettől is, de menj el egy optikushoz, vagy ahol csináltatod a szemüvegedet és ő mindent el fog neked mondani. :)
2010. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem -4.5-ös mindkettő és hát elég vastag :( Azt a hibát követtem el, hogy ilyen keretet vettem: [link]

Így oldalt még jobban látszik, hogy vastag. Pedig maga a lencse középen normál vastagságú, a két szélénél kezd vastagodni igazán... Ez a rövidlátás átka, ha a szemüvegeket nézzük :(

2010. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Lehet most már vékonyított lencsét is kapni. Persze drágább...
2010. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyébként nekem -5,00 van mindkét szememen, és egyáltalán nem vastagok. Persze lehet, hogy a keret kicsit csal optikailag, de én is paráztam, hogy huuu ez be vastag lesz, meg mit tudom én, aztán kellemesen csalódtam. :)))


Előző válaszoló voltam.

2010. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bocipók ***** válasza:
Régen tényleg vastagok voltak, ma már más csiszolási módok vannak, meg lehet vékonyíttítni felárért. A -3,5 még nem számít magas dioptriának szerintem.
2010. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!