Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1,5 Dioptria nagyon sok? És...

-1,5 Dioptria nagyon sok? És ekkora dioptriánál örökre kell hordanom a szemüveget?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm
2011. aug. 12. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sok, viszont hordanod kell!
2011. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem vész, arra épp elég, hogy ne lássál szemüveg nélkül rendesen. Igen, ez nem fog meggyógyulni (hacsak meg nem műtteted), úgyhogy életed végéig szemüveget kell hordani. De nem vész, ki lehet bírni, és 17 éve vagyok szemüveges, és jóformán szeretem, mert a szemüveg is öltöztet. :)
2011. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -2-es mindkét szemem, 24 vagyok és 11 éves korom óta hordok szemüveget, valószínű örökre kell, de legalább, ha minden igaz tovább nem romlik a szemünk, de nekem nem is javult, szinten maradt!!!
2011. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor negyven-ötven évesen lesz néhány év, amikor nem kell szemüveg. Utána már olvasáshoz fog kelleni.
2011. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok, nekem -2.5 és 24 évig nem is hordtam erre szemüveget, simán lehet látni nélküle is szerintem, csak kicsit homályos. Ha meg nem akarsz szemüveget még mindig ott a kontaktlencse, ami sokkal jobb. Vagy a műtét.
2011. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Először 12 éves koromban kaptam szemüveget, mert szóltam, hogy nem látom teljesen élesen a táblát, akkor -1,25ös volt mindkét lencse, és hát sokáig nem hordtam. Végülis élesen láttam vele, de indig úgy láttam, mintha köd lenne vagy nem tudom elmagyarázni, de mindenki azt hitte, csak nem akarom hordani úgy egyébként. Eltelt másfél év így, hogy nem hordtam csak volt. De közben ugye mindent közel tartottam magamhoz, vagy pl. a tévét, gépet közelről néztem. Aztán szóltam, hogy tényleg el kéne menni orvoshoz, na akkor géppel állapították meg, hogy -4 és -4,5ös a szemem, de két 4-es lencsét kaptam. Egyébként, amikor mondtam, hogy másfél éve kaptam az 1,25öst az orvos azt hitte elromlott a gép, szal hagyományos vizsgálatra is elküldött, de ugyanaz jött ki. Azóta 3 év telt el és ahhoz képest elég jó vagyok, mert lassult a romlás. Most nyáron voltam megint, -6 és -5ösre romlott, ami végülis javulást jelent a romlásban. Ha hordom a szemüveget végülis mindegy, nem érzékelem mennyivel rosszabb, de nélküle tényleg még olvasni se tudok. (Amúgy tudok, mert közelre látok, de elég rossz, hamar megfájdul a szemem.)

A hibát szerintem ott követtem el, hogy nem hordtam akkor a szemüvegem, mert akkor tényleg nagyon gyorsan romlott, és ennek szerintem nem maga az a tény az oka, hogy nem volt rajtam, hanem hogy emiatt mindenhez közel hajoltam, mindent közelről néztem.

Még hozzátartozik, hogy anyukámnak ugyanígy 12 évesen állapították meg a -1,25öt csak neki 20 év alatt romlott 3,25re, amikoron is megműtette, és most tök jól lát.

De pl. apának a katonaságnál állapították meg, hogy kéne valami ilyesmi gyenge szemüveget, hogy -1 vagy -1,5, de nem volt hajlandó hordani, azóta se kell neki.

Szal sok minden történhet még, nem kell örökre hordanod, de ne kövesd el azt a hibát, amit én, hogy viszonylag jól látsz a -1,5össel és emiatt nem hordod, bár néha kell edzeni is a szemet, de nem úgy, hogy egyáltalán nem hordassz szemüveget.

2011. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!