Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet, hogy szemüveges leszek?...

Lehet, hogy szemüveges leszek? FONTOS! (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Elég sokat szoktam gépezni, napi 8-10 órát. Gyakran megfájdul tőle a fejem. Tudom, hogy hülyeséget csinálok, de ha egyszer leülök, alig tudom abbahagyni... De függőségnek nem nevezném, mert ha nem kapcsolom be, akár hónapokig is bírom gép nélkül.

Na, szóval az a lényeg, hogy azt vettem észre, romlott a látásom. Mintha kicsit homályosabban látnám a TV-t, és ha olvasok, a betűk kissé összemosódnak. Kb.5 méteres távolságból nagyjából látom a másfél centis számokat, de azért 1-2 alkalommal tévesztek.

A hónap végén elmegyek a szemészetre (csak akkorra kaptam időpontot)... Lehet, hogy szemüveges leszek? Ha igen, állandó szemüveg várható, vagy olyan, ami csak olvasáshoz, TV-zéshez kell? És van esélyem arra, hogy megjavul a szemem, és letehetem a szemüveget?


2010. júl. 30. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos esélyes a szemüveg.Én is ebben a cipőben járok,a régi TFT-monitorok kikezdték a szememet :( Nem kell hozzá függőnek lenni,akkor is rombol a monitor...kaptam szemüveget tavaly,rögtön 1.75-öste :(Dokinéni azt mondta,ha rendszeresen használom,javulhat a szemem.Sajna nem javult :(Ha fiatal vagy,még reménykedhetsz,én 35 vagyok.
2010. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Én laptopozni szoktam, nem tudom, hogy a laptopok képernyője mennyire eontja a szemet...

Igen, fiatal vagyok, 12 éves.

2010. júl. 30. 23:29
 3/5 A kérdező kommentje:
*rontja
2010. júl. 30. 23:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Bízd magad az orvosra, és feltétlenül tartsd be, amit mondd. Akár a gépezéssel kapcsolatban is. Nem ártana legalább a fele időt inkább focizással, vagy egyéb játékokkal töltened. Hogy ne kelljen mondanod " volt két jó szemem, de eljátszottam..."
2010. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, egészen biztos, hogy szemüveges leszel.

És ha mínuszost kapsz, az nem fog javulni. Mondom ezt az egyik hozzászólónak is, ha mínuszos a szemüvege, bármit mondott a doki néni, az csak romlani fog.

Más kérdés, hogy nyugdíjas korunkban szemüveg nélkül is fogunk tudni olvasni - állítólag, de gondolom, ez senkit nem vígasztal.

2010. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!