Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vakoknak munka?

Dzsina02 kérdése:

Vakoknak munka?

Figyelt kérdés
Milyen munkák vannak, amelyeket egy vak ember is el tud végezni?

2020. jún. 8. 13:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Sok látássérült végez call centeres munkákat, ahol a hangjukat használják ugyebár.

Ez lehet akár a lelkisegély szolgálattól kezdve egy egyszerű értékesítésig bármi.

Vagy hallottam olyat is, hogy textíliával foglalkozó cégekhez is felveszik őket olyan munkakörben, ahol a tapintás kerül előtérbe, hogy egy anyag puhaságát, finomságát ellenőrizzék.

2020. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Igen. A legjobb döntés a call centeres munka, ahol nem kell számítógépet vagy olvasható anyagot használni. A másik meg olyan kialaktott üzemben lévő egyszerű összeszerelő munkák például, amit látás nélkül is meg lehet valósítani. Vakoknak nem egyszerű munkát találni.
2020. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%

-> Még annyit hozzátennék:


Általában valamilyen Alapítványok szoktak foglalkoztatni, vakokat vagy mozgássérült embereket.

2020. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak vak ismerőseim: magasan képzett informatikusok, szociális munkás /MsC/ alapítványnál,vitamin áruház ügyfélszolgálatán telefonos megrendeléseket vesz fel. De vannak jogászok is akik vakok.
2020. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
És, mégis egy vak ember, hogy lesz informatikus? :) Kíváncsivá tettél. Mert, látássérült még lehet, aki valamennyire lát, de aki semennyire, tehát aki vak, az nem igazán tud majd se linux szervert konfigurálni, se programozni.
2020. jún. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindent tud, hidd el. Sőt, válogathat a munkákban is, amit én sem hitem. Két ilyen fiú tanulmányait és elhelyezkedését kísértem végig.Egyikük BsC-t végzett, másikuk MsC-t.Kiváló eredménnyel.
2020. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Informatikai munkához látni kell a képernyőt. Ezt hogy oldja meg?
2020. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Hogy csinál UTP kábelt, ha nem látja a színeket?
2020. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak speciális szoftverek aminek a segítségével boldogulni tud. És azrrt tegyük hozzá: a tanulmányokban mindig van segítség ha nem boldogulnak valamivel,munkát pedig olyat keres amit el tud végezni.
2020. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Lehet vann speciális szoftverek, de azzal nem lest informatikus. Ha szervet kell konfiguralnia linux terminálba nem tudja megoldani....
2020. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!