Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinaleválás miatti műtét...

Retinaleválás miatti műtét után mikor tér vissza a látás?

Figyelt kérdés
Nagymamám szürkehályog műtétje után kiderült hogy retinaleválása is van és azonnal megműtötték (lézerrel). Másnap hazajöhetett és azt mondták jól sikerült. A műtét 3 napja volt és még még mindig ugyanúgy csak nagyon homályosan lát, illetve néha-néha feltisztul egy kicsit a látása. Jövőhéten kell visszamennie kontrollra, de addig is jó volna tudni hogy ez normális-e ilyenkor vagy rosszat jelent?
2010. júl. 31. 22:58
 1/6 anonim válasza:
szerintem erről inkább egy orvost kéne megkérdezned.
2010. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ne aggódj! :) Sőt, a mai technikával főleg 1 héten belül teljesen biztosan le fog tisztulni. Nekem volt vagy 5-6 retinaleválásos operációm, bár nem lézerrel csinálták, pont ezért talán még neccesebb volt a kigyógyulás belőle, de olyan 2-3 hét múlva már azért viszonylag rendesen láttam vele. Ez természetesen sokmindentől függhet, életkor, regenerálódási képesség, betegség stb., így lehet, hogy a "régi" látás csak hónapok múlva jön vissza, de kitisztulni kitisztul 1 héten belül. :) Jobbulást nagymamádnak!
2010. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mint mondtam csak jövő héten megyünk vissza és csak akkor tudjuk megkérdezni... Légyszi az írjon akinek van tapasztalata vagy konkrétumot tud!
2010. júl. 31. 23:10
 4/6 anonim ***** válasza:
hát 3 nap után úgy tudom már tapasztalni kéne a változást.de mint mondtad,fel-feltisztul a látása,ez betudható javulásnak.ha esetleg javulna,akkor is javaslom,hogy amit itt leírtál,azt mondd el a dokinak is,fontos lehet a kezelés szempontjából.
2010. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Chizy! Köszi szépen!:) A nagymamám már elég idős (75) és egyéb betegségei is vannak (súlyos reuma, magas vérnyomás) ezért is aggódunk. De akkor még várunk, remélhetőleg javulni fog még a látása a jövő hétig.
2010. júl. 31. 23:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben bizonyos vagyok. :) És valóban, a fel-feltisztulás nálam minden esetben a javulás előjele volt. Ilyenkor fel szoktak írni C vitamint is, ami az esetleges bevérzés megelőzésére szolgál, még ezt tudom ajánlani.
2010. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!