Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kettős látás? Mennyire probléma?

Kettős látás? Mennyire probléma?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, így látok, ezért nem is tulajdonítottam neki jelentőséget. És igazából nem is tudom, hogy egyáltalán ezt nevezik-e kettős látásnak.

Ha belebambulok a képbe, akkor a közel lévő tárgyak körvonalát duplán látom.

De ha pl az ujjamat tartom magam előtt, és távolabbra koncentrálok, akkor az ujjamból kettőt látok.

Zavarni egyáltalán nem zavar a dolog semmiben. Milyen hátrányai lehetnek a későbbiek folyamán?

Szemüveges vagyok (-1,5 mindkét szemre) és később szeretnék egy lézeres kezelést, mert nem szeretem a szemüveget. Ez lehet kizáró tényező a műtétnél?

19F


2011. szept. 9. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kettőslátás. Ha "bambul", akkor mindenki így lát. És ha a fókusszal játszik, akkor is. Ez normális.


Kettőslátás az, amikor mindig mindent így látsz. Nekem most ez van és borzasztóan megnehezíti a dolgom, mert rontja a térérzékelésem. De hangsúlyozom, bambulás nélkül, folyamatosan.

2011. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha sokáig bambulsz valamire és "kettő" lesz belőle az nem kettősláttás:D Kettőslátás azt, ha a dolgoknak alapból több körvonala van. Nem kell emiatt pánikolnod.
2011. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm szépen! Kedves első, neked pedig jobbulást!
2011. szept. 9. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Sokan viszont összekeverik a kettős látást a szemtengelyferdüléssel.
2011. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!