Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Túl sok monitor és tévé nézés...

Túl sok monitor és tévé nézés okozhat szem szárazságot,szemszúrást,esetleg szédülést hányingert?

Figyelt kérdés
Mondjuk,ha Dél és este 10 között majdnem egész nap.Kisebb szünetekkel.A tévé vagy a Lap-top vagy a telefon okoz nagyobb gondot?Műkönny vagy a szemcsepp a jó?

#szemprobléma #szemszárazság #fényérzekenység
2020. jún. 22. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat.
2020. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szem problémát szerintem igen, egy műkönny biztosan nem árthat. A szédülés viszont szerintem már más probléma, de lehet csak túlságosan kimeríted a szervezeted.


Fontos, hogy óránként!! tarts szünetet, sok vizet igyál, stb. Ezeket nem lehet eléggé hangsúlyozni :D

2020. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy szemüveges is vagyok.Pár hónapja van újabb szemüvegem.Már van benne,valami kék fény ami segit.bár ehez nem értek.
2020. jún. 22. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy van benne kékfény szűrő, attól még elfárad a szemed egész napos monitor előtt.

A sok villogás és hirtelen kontraszt színek (játékok, filmek) simán okozhatnak szédülést. Még jó, hogy eddig nem kaptál epilepsziás rohamot eddig.

2020. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg le van írva valahol,hogy milyen távolságra egészséges nézni a tévét,meg a monitort,telefont stb? Vagy hülyeséget kérdeztem ?
2020. jún. 22. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a TV és monitor méretétől is függ.

Én úgy tudom, hogy minimum távolságot szoktak megadni, de lehet, hogy kijelző függő inkább.

2020. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!