Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok homályosan az új...

Miért látok homályosan az új szemüvegemben ha nem teljesen szemből nézek valamit?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom az új szemüveget meg kell szokni, nem ez az első szemüvegem, de ilyet még sosem tapasztaltam.

Egyszerűen borzasztóan torzít a lencse, ha valamit oldalról nézek, homályos lesz. És nem extrém nagy szögre kell gondolni. Konkrétan autóvezetés közben alig tudok hányinger nélkül az oldalsó tükrökre nézni, de még a monitor szélére nézni is kényelmetlen a fejem elforgatása nélkül. Mintha csak egy viszonylag szűk középső sávban látnék élesen.


A régi szemüvegem mindkét lencséje -4.0 és az egyik szememen "cilinderes" volt.


Az új lencsékről ennyi infóm van:

AS Stylis 1.67 Crizal Sapphire UV 80.0 | 80.0

SPH:-4,75 CYL:+0,00 AXE:000° ADD:+0,00

SPH:-4,75 CYL:-0,50 AXE:170° ADD:+0,00


Mondta az optikus, hogy ebben a lencsében amit kapok van valami extra kialakítás, amitől nem torzít a lencse, ha oldalra nézek. Furcsálltam is, mert a régi sem volt sokkal gyengébb ennél és mégsem torzított semennyire. Ezt meg megveszem méregdrágán és borzasztó az egész...



2020. jún. 30. 15:03
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nálam is ugyanez a probléma. Sikerült megoldást találni rá?
2020. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kb. egy hét alatt megszoktam. Most is látom a torzítást, ha figyelek, de nem vészes.


Eddig egyik szemüvegem se volt kékfény szűrős, ez az. Most már csak ez zavar inkább. Ha valamire nem szemből nézek, akkor a kékszűrő miatt (főleg a kijelzőknél) lesz egy halvány kékes derengés a dolgok széleinél. Idegesítő és az bosszant leginkább, hogy már mindenképp lenyomják a torkodon ezt a hülyeséget. Biztos vagyok benne, hogy a következő szemüvegemre nem kérek majd ilyet.

2020. júl. 23. 00:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!