Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első szemüveghez lehet csinált...

Első szemüveghez lehet csináltatni kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Első szemüvegemet rendeltem meg egy optikában. Szemorvos mérte a szemem, ki is számolta milyen kontaktlencse kell, de az optikus azt mondta hogy inkább szokjam meg a szemüvegem és menjek vissza kontaktért 2-3 hónap múlva.

Ez valós? Mert elég ellenszenves hogy az orvos azt mondta oké, az optikus meg okoskodik.



2020. júl. 1. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első szemüvegemet kontaktlencsével együtt csináltattam. A kontakton nincs mit szokni, ha jó a dioptria, akkor feltéve egyből jónak kell lennie a látásnak.
2020. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Ez egy kis családi optika volt, gondolom az a probléma hogy a próba kontaktlencse se volt nekik, vagy nem akarnak a betanítással bajlódni. Nem tudom..
2020. júl. 2. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem is 2-3 hónapot, de legalább egy 3 hetet várnék. Annyi idő alatt megszokja a szemed a szemüveget, aztán jöhet a lencse.
2020. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!