Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egyre jobban romlik a szemem....

Egyre jobban romlik a szemem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok. 10 évesen kaptam először szemüveget, akkor 0.5 ös volt, azóta minden évben romlik a szemem 1 dioptriát! Most itt vagyok 15 évesen, a szemem pedig 4.75 ös...(nem gépezek/tévézek napi 45 percnél többet)Ez szerintem nem is teljesen normális..a végén még "megvakulok"
2010. aug. 2. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
nem vakulsz meg, le fog lassulni a romlás és meg fog állni, ha beáll fixre, akkor meg lehet műttetni (genetika, nem tehetsz ellene semmit :S)
2010. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Szemész mit mond? Most már vannak nagyon hatékony, korszerű megoldások /Igaz, hogy drága, magán orvosok/
2010. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha én írtam volna a kérdést! Ugyanígy jártam én is! Nekem ma 5.50 a jobb, 5.00 a bal szemem. A szem romlása, ha olyan kiskorban indul és nem betegség okozza 8cukor, vagy bármi), akkor olyan 24-25 éves korra állt meg (az enyém tavaly állt meg, most vagyok 25).


Ne keseredj el,a 4.75 nem olyan nagyon durva, mint gondolod, és a romlás mértéke is normális volt, nincs semmi kóros. Meg fog állni, egyes esetekben aztán öregkorig javul is :) Illetve ha megáll a romlás, akkor valóban műthető a szemed, tehát visszaállítható az éleslátásod.


Én is gondolkodom ezen, mert úgy néz ki, 10 év kontaktlencsézés után nem bírja tovább a szemem.


Megvakulni nem fogsz, ne aggódj, és szódásszifont sem kell hordanod, 10 dioptriáig van kontaktlencse meg vékonyított szemüveglencse.

Addig is szedj szemerősítő vitaminokat, azok sokat segítenek.

2010. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így állok. 16 éves vagyok lány. Nekem évente kell járnom kontrollra kórházba. Idén februárba voltam akkor állítólag nem romlott a látásom én viszont nem így éreztem szóval elmentem egy olyan optikába ahova hetente kétszer jár orvos (magán) és megvizsgáltattam a szemem. Fél dioptriát romlott a látásom tehát 5ös kellett volna, de azt mondta az orvos nem adja meg csak a 4,75 öt plusz egy fél cilindert (nem tudom tudod-e az mit jelent). Mondjuk én elég sokat gépezek mivel infó suliba járok, de tv-zni nagyon ritkán tv-zek. Annyi a kikötés, hogy nem nézhetem közelről se a monitort se a tv-t valamint lcd monitor előtt ülhetek csak (hagyományos előtt nem is bírok 10percnél tovább) meg lcd tv előtt (a plazma jobban károsít) Hálistennek megengedhetjük magunknak szóval mindenhol lcd monitor meg tv van. Nekem az orvos azt mondta, ha 18 éves elmúltam műthetik a szemem lézerrel, de ennek az a másik kikötése, hogy legalább 2 évig nem szabad, hogy romoljon a szemed. Mert úgy logikusan értelmetlen mert akkor tovább romlik és később még egy műtétre kerül sor. De azt is mondta ha esetleg csak negyed dioptriát romlik talán még akkor bele fér. Meg gondolom ha nagyon indokolt tehát már pl -8as dioptriánál tartasz 18 évesen és még mindig romlik akkor gondolom meg műtik.
2010. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen a műtétről én is hallottam, ha nem kell többet tanulni akkor érdemes műteni, a szemész legalábbis ezt mondta. A gyors romlást nem nagyon tudta megmagyarázni, a szüleim pedig idegesebbek, mint én. A válaszaitokat köszönöm szépen:) megnyugodtam :)
2010. aug. 2. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor szabad új mínuszos szemüveget íratni, ha már egyáltalán nem látsz a régivel. Különben nincs megállás. Én egy sokkal gyengébb szemüveggel vígan elvagyok, mint amit 2 évente mérnek. Ha elfogadtam volna a mérések eredményeit, már sokkal erősebb szemüvegem lenne.


Amúgy a lézeres műtét megoldás lehet, de egyénileg kell megvizsgálni a lehetőségeket.

2010. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Genetika a válasz. Nálam is ez van.


3. osztályos koromban kezdett romlani a szemem, akkor 0,5-ös szemüveget kaptam, amit 8. osztályig nem is hordtam, de a végén már nagyon hunyorogtam. 9.-ben kaptam egy 3,25-öset, ezt már hordom, és most mehetek újra a szemészhez, mert minimum 4-es már a szemem. Nekem nem olyan súlyos mint neked, mert én 17 vagyok és talán 4-es a szemem. Szemtornával sokat lehet segíteni rajta, illetve nekem van Raszter szemüvegem, keress rá a neten, az is erősíti, vagy legalábbis csökkenti a romlás sebességét. Én mondjuk napi 6 órát is í gép előtt töltök, ez is szerepet játszik a romlásban.

2013. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!