Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a fényre...

Mi a véleményetek a fényre sötétedő szemüvegről?

Figyelt kérdés
vagy inkább a külön napszemüveg-szemüveget javasoljátok?

2020. júl. 8. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van és szeretem,de időbe telik amíg a kinti napsütésből belépsz valahova és átvált. Nekem nem zavaró,ez még mindig jobb mint ha a napszemüveget kellene levenni. Ráadásul így a közlekedésben is segít hiszen jobban látok. Azt sem bánom hogy van külön olvasó szemüvegem. Kell idő míg megszoktam de már automatikusan váltok a két szemüveg között.
2020. júl. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nincs, de akinek van a családból mindenki dicséri, és nagyon nyugtatja a szemeket.
2020. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én attól tartok, hogy teljesen máshogy látnám a dolgokat, pl más színű lenne/szobába is napszemüveget akarna játszani, vagy ilyen nincs vele?


(nem tudom számít-e, de mínuszos a szemem, egész nap hordanám)

2020. júl. 8. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs ilyen. Egy alapszíne van, tehát nem olyan benn sem mint egy normál szemüveg, de nem zavaró. Én számítógéphez is ilyet használok, kifejezetten jó.

Annyi hátránya van csak amit az első válaszoló írt,hogy azonnal nem változik, és sötét-világos helyeken kell egy kis idő amíg átáll.


Ami fontos: jó minőségűt válassz, mert van benne gyengébb is.Eléggé drága, de ha nem változik gyakran a dioptriád érdemes rászánni.

2020. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor azt hiszem inkább napszemüveg lesz mellé.

Mentek a zöld pipák

2020. júl. 8. 13:16
 6/12 anonim ***** válasza:
A napszemüveget nem helyettesíti, de szerintem rohadt jó, hogy bármikor kimész a világosra, a Nap nem viszi ki a szemedet és folytathatod a tevékenységedet, mintha bent lennél a lakásban. Kicsit olyan ez, mint az automatikus fényerőállítás a telefonokon.
2020. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt, de nem tetszett. Kicsit pirosas volt az árnyalat és nem homogén módon sötétedett, hanem valahogy úgy felülről lefelé. Tehát homogén lett, de amíg váltott, felül erősebben szűrt. Továbbá azért nem sötétedik annyira gyorsan, mintha napszemüveggel a fejeden mennél ki a vakító napra.
2020. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Kicsit olyan ez, mint az automatikus fényerőállítás a telefonokon."

Akkor pláne nem :D

2020. júl. 9. 07:52
 9/12 anonim ***** válasza:
A napszemüveget viszont viazegetned kell magaddal,vagy sötétvagy világos,ez pedig alkalmazkodó. Sima szemüvegre is vehetsz mágneses napszemcsi tartozékot. Vannak ilyen szemüvegek,az is egy megoldás.
2020. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg azt használom (csak nem mágneses az enyém hanem "csipesz") de nem tudom, hogy a 2 üveg jobban rontja a látást mintha külön lenne
2020. júl. 10. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!