Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Astigmatizmus kialakulása 17...

Astigmatizmus kialakulása 17 évesen normális?

Figyelt kérdés
Nemrég szellemképes /kettős látásom lett a bal szememben, ami általában akkor feltűnő ha kifárasztom a szemem a monitorral és csak akkor látom ha sötét alapon világos dolgot nézek..de csak a bal szememben. Szemészeten +0.25D 105' cyl mértek a balban és azt mondták ez okozhatja a szellemképezést, vagy a nagyon száraz szemem amire szemcseppet kell szedjek. Olvastam hogy keratoconus is lehet ami ilyen korban szokott kialakulni amire jellemző a szellemképezés is, és ami nekem van az ugyanaz amit az illusztrációkon látok.. Az astigmatizmus nagyon fiatal korban alakul ki nem? Szerintetek kérjek időpontot szemészhez megint hogy vizsgálják meg jobban a szemem vagy csak ha romlik?

#szem #astigmatismus #Tejfölös lángos
2020. júl. 11. 03:34
 1/5 anonim ***** válasza:
26 vagyok, pár hete voltam az éves látásvizsgálatomon, nálam pl most jött szóba. Felesleges elmenni másik szemészetre, max ha neked ez megnyugvás. Járj évente és semmi para nem lesz :)
2020. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az astigmia mértéke nem romlik az idők alatt, általában fiatalabb korban alakul ki. Elképzelhető, hogy már kiskorodban is volt, csak akkor nem okozott gondot.

Egyébként szférikus korrekcióra ("normál" dioptria) is van szükséged?

2020. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
0.00-ásak a szemeim csak astigmatismusom van elvileg
2020. júl. 12. 19:14
 4/5 bandesz10 válasza:
Nálam ugyanez történt 23 évesen. A sötét alapon világos betűk szellemképesek este a monitoron. Nappal nem jelentkezik, mivel összeszűkül a pupilla. Elmentem szemészetre jobb -0.25 cyl bal -0.5 cyl, amúgy 0.00-ásak a szemeim, fényes nappal kilométerekre is tűélesen látok. Nekem azt mondták, szemszárazságom van, ez okozhatja és műkönnyet ajánlottak.
2020. júl. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült 'kigyógyulnod' belőle? :)
2020. júl. 20. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!