Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályom van,...

Üvegtesti homályom van, viszont retinaleválás tüneteit veszem észre magamon. Tényleg aggódnom kéne esetleges vakság kialakulásától és szemészhez mennem?

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam Budapesten szemészeten, (miután a saját szemészem sosem talált semmi rendelleneset és váltottam). Ott azt mondták, lehet kissé száraz a szemem a sok telefontól és számítógéptől. Ez furcsa mert számítógépet alig használok és a telefont sem nyomkodom egész nap. Azonban körülbelül 1-2 hónapja észrevettem hogy mintha romlana a látásom. Sokszor ha sima falra nézek fekete pontokat vagy fényes gömböket, alakokat látok amik szinte egyből utána el is tűnnek. Ha sétáltatom a kutyát és nézek előre olyan mintha légyraj körözne felettem, de csak fényes pontok azok amiket mindig látok ha az égre nézek. A hétköznapi tevékenységek közben (bevásárlás, edzés) észre sem veszem őket, viszont este a szobámban is ha függönyre nézve látom hogy vibrál a kép. Azok az oldalak amiket olvastam a neten azt mondják ezek a retinaleválás jelei, amely vaksággal is végződhet. Régen +3,5-ös szemüveget hordtam, illetve szemfedőt a minimális kancsalságom miatt (óvoda). Mindig egyre gyengébb szemüveg kellett, mára pedig már nem hordok. Viszont határozottan látom hogy valami nem oké a látásommal, de hajlamos vagyok túlaggódni is dolgokat. Alapvetően nagy súlyokkal edzem, és olvastam hogy a súlyos fizikai megterhelés is okozhat retinaleválást. Nem tudnék vakon élni, és eléggé félek ettől. Valakinek volt már ilyen? Mit kellene tennem ellene? Köszönöm hogy elolvastad. 19/F

2020. márc. 26. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Akármilyen szemproblémánál nincsen hezitálás, azonnal orvos.
2020. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom hogy ez mi, de a retinaleválás az nem ilyen, és az gyorsan történik plusz okoz tüneteket.

Nem vagyok szemész, viszont retinabetegségekkel elég sok a közvetett és a közvetlen tapasztalatom is.

Plusz ha bármi elváltozás lett volna a szemedben, azt a réslámpás vizsgàlattal észrevették volna.

2020. márc. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy én lihegem túl, de rettegek a vakság gondolatától is. Naponta fogyasztok répát, illetve sok gyümölcsöt, vizet. Nem vagyok benne biztos hogy valós-e a veszély, de a fényes pontokat és a néha felbukkanó fényes vagy sötét foltokat ugyanúgy látom.
2020. márc. 26. 19:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha lett volna bármi a retináddal, észrevették volna, mikor vizsgálnak. ;) Ez 100%
2020. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma ahogy jöttem ki a fürdőszobából kétszer a látóterem jobb oldalán láttam két kisebb "villámlást". Elég ijesztő volt, pedig szinte már kezdtem megnyugodni a szememmel kapcsolatban. :( Foglaltam keddre magánrendelőben egy szemészt, remélem tud segíteni...
2020. márc. 27. 18:56
 6/11 anonim válasza:

Esetleg hasznalsz valami szemcseppet?

Neha en is latom ezeket a villamlasokat. Nekem makula es papilla odemam van. De nem tudom, koze van e a villamlasoknak a szembetegsegemhez. En hasznalok pupillatagito cseppet mar feleve mindennap es volt 3het szunet mikor nem kellett. Ebbe a 3 hetbe tapasztaltam, hogy nem volt villamlas. De nem akarok rad ijeszteni sem. Nem vagyok orvos csak tapasztalat :D

2020. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Műkönnyet használok, segít valamennyit
2020. márc. 29. 13:53
 8/11 anonim válasza:
Nem írtad, mi volt a szemészeten. Arról sem esett szó, hogy az eddigi vizsgálatok alkalmával kitágították-e a pupilláidat a szemfenékvizsgálathoz, mert a retinaszakadás és előjelei csak így láthatók. Engem tegnapelőtt műtöttek, ha a leghalványabb gyanú merül is fel, a lézeres megelőzés egyszerűbb, és hatékonyabb, ne hallgasd az alapos szemfenékvizsgálatot!
2020. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem írtad, mi volt a szemészeten. Arról sem esett szó, hogy az eddigi vizsgálatok alkalmával kitágították-e a pupilláidat a szemfenékvizsgálathoz, mert a retinaszakadás és előjelei csak így láthatók. Engem tegnapelőtt műtöttek, ha a leghalványabb gyanú merül is fel, a lézeres megelőzés egyszerűbb, és hatékonyabb, ne halogasd az alapos szemfenékvizsgálatot!
2020. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Körülbelül egy éve volt kitágítva utoljára, akkor nem találtak semmit.
2020. ápr. 2. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!