Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől dagadhatott be a bal...

Mitől dagadhatott be a bal szemem?

Figyelt kérdés

Ma reggel úgy ébredtem hogy be van dagadva a bal szemem..

Fájni nem fáj de alig bírom kinyitni nagyon rossz...

Ez mitől lehet?

Mivel lehet gyorsan elmulasztani(lovastáborba vagyok és nem szeretném kihagyni ezt az utolsó napot)



2020. júl. 17. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a huzat miatt, de lehet, hogy valahogy megütöted. Én is voltam így egyszer, egy faág csapódott a szememhez, másnap reggelre bedagadt.
2020. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem valamelyik nap szúnyog repült a szemembe, attól dagadt be másnapra.
2020. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magas nátriumbevitel

A túlzott sófogyasztás miatt szervezetünk vizet tart vissza, ezért a szemet körülvevő szövetekben is extra folyadék halmozódik fel. Ilyenkor érdemes visszafogni olyan ételek fogyasztását, mint csipszek, szalámik, mikrózható készételek, konzervek. Összességében érdemes mindig ellenőrizni a címkéken az élelmiszerek nátriumtartalmát.


A kötőhártya-gyulladás tünetei:


A kötőhártya-gyulladás tünetei között szerepel a vörös szem, égő érzés, viszketés, duzzadt kötőhártya, szúrás, komoly fényérzékenység és/vagy a váladéktól összeragadt szemhéjak.


A kötőhártya-gyulladás okai:


Kötőhártya-gyulladást okozhat baktérium (chlamydia, haemophilus influenzae, pneumococcus, gonococcus, staphylococcus), vírus (herpesz, adenovírus, kanyaró, rubeola és bárányhimlő), parazita (légylárva, féreg), allergia (általában szénanáthához kapcsolódó rhinoconjunctivitis) és környezeti hatás. Nem fertőző gyulladásos tüneteket okozhatnak maró anyagok, sérülések és a szembe került idegentest valamint füst, UV-fény, por és huzat is. A könnymirigyet érintő betegségek is válthatnak ki kötőhártya-gyulladást. A kötőhártya-gyulladás a szem egyik leggyakrabban előforduló gyulladásos megbetegedése.A bakteriális kötőhártya-gyulladás egy része általában magától elmúlik, nincs szükség kezelésre.A vírusos kötőhártya-gyulladás általában csak a megfelelő gyógyszerrel kezelhető.Ha allergiás eredetű kötőhártya-gyulladásról van szó, első lépésként meg kell határozni az allergént. Csak ezután lehet elkezdeni az úgynevezett hízósejt-stabilizáló szerek és antihisztaminok alkalmazását.


A szemhéjszél gyulladásának tünetei:


A vörös, elszarusodott, duzzadt, viszkető és/vagy égő szemhéj általában szemhéjszéli gyulladásra utal. Ezenfelül az idegentest-érzés, fényes szemhéjszél, a szempillák tövében megjelenő korpa, kihulló vagy reggelre összeragadó szempillák is a szemhéjszél gyulladásának jelei lehetnek.A betegség diagnosztizálásához a szemhéj belsejét, a szaruhártyát valamint a szemhéjszélről vett kenetet vizsgálják. A szakorvos általában antibiotikumos kenőcsöt vagy tablettát ír elő.

2020. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 emike75 válasza:
Fennáll még a probléma vagy megoldódott?
2020. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!