Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt olyan, aki nagyfokú...

Van itt olyan, aki nagyfokú rövidlátásban szenved?

Figyelt kérdés
Mikorra áll be véglegesen? Már nagyon elkeserít, hogy még mindig romlik.

ápr. 29. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Igen, nekem -9-es dioptria kell.

A növekedés befejezésével megáll a romlás, de addig is próbáld ki a Bates-féle szemtornát (én sajnos csak felnőttként hallottam róla).

ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nekem -6,5/-8. Nincs összefüggés a növekedés és a szemromlás között, nem így működik, ahogy az 1-es írta, attól is füg, mi az oka. Nekem pl. genetikai eredetű, anyai nagymamámtól jött (ő kb. -13-as lencsét hordott, amikor meghalt), és "ugrott" egy generációt a probléma, gyerekeit nem, de az unokáit érinti.


8 éves koromban derült ki, utána romlott szinte folyamatosan kb. tini koromig, majd pár évre leállt, aztán fiatal felnőttként újra romlott pár éven keresztül, aztán kb. 10 évig stagnált, aztán kb. 35 éves koromban újra kezdte a romlást, de nagyon lassan (1-2 dioptriát romlott 10 év alatt).


Most lassan megint megáll, illetve az öregkori (46 éves vagyok) szemromlás (közelre látás romlik) miatt félórákat szórakozik velem az orvos, hogy belőjük, messzire is lássak, de apróbetűs szöveget is tudjak olvasni, egyelőre még működik bifokális lencse nélkül (nincs teljsen kikorrigálva, soha nem is volt, most -5,5/-6,5 a két lencse).


De az a helyzet, hogy a tavalyi méréshez képest idén jobb lett a szgéppel mért érték negyed/fél dioptriával, azt mondta a doki sosem 100%-os az érték, mindig függ picit az adott napi állapottól is.

ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

> "Nincs összefüggés a növekedés és a szemromlás között"


Már hogyne lenne különbség. Addig nincs változás, ameddig a szem minden dimenzióban egyformában nő. De amint eltérő mértékbe változik meg a hossza máris töréshiba jön létre. A szemben lévő lencse is fejlődhet úgy, hogy megszűnik tökéletes alakú lenni és máris belső töréshibáról beszélhetünk.


Hogy a növekedés befejeztével hogyan és miért változik a szem törőképessége, az egy másik problémakör. De tény, hogy a legtöbbet a növekedés során változik, ezért is nem végeznek lézerműtétet tinédzsereken.

máj. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!