Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek,lencsések!...

Szemüvegesek,lencsések! Köztetek van olyan aki a szemüvege ,lencséje viselése ellenére sem lát teljesen jól és elvileg rövidlátáson ,asztigimán kívül más nincsen a szemével?Kort nemet dioptriát írjatok legyetek szívesek.

Figyelt kérdés

2020. júl. 21. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem látok teljesen jól friss szemüvegben sem. Ez azért van, mert a két szemem között túl nagy a dioptria eltérés és ez szemüveggel nem lehet kompenzálni. Ehhez kontaktlencse kell.

40/f, +3/-2.5

2020. júl. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig nem láttam jól, egyre erősebb szemüveget írt fel a szemész, a végén -3 volt mindkét szemem. Ezzel sem láttam jól, de erősebb lencsével sem, így beletörődtem.


Pár év múlva elkezdtem dolgozni, volt alkalmassági vizsgálat, ahol szemüveggel se láttam a táblát rendesen, így tovább lettem küldve egy másik szemészhez, aki rendesen megvizsgált. Kiderült, hogy az előző szemész nem vette észre, hogy cylinderes szemüvegre lenne szükségem kisebb dioptriával. Megcsináltattam az új szemüveget, jól látok vele, ráadásul sokkal kevesebbet fáj a fejem és a szemem. A mostani értékeim:


SPH: -1,75 CYL: -0,50 AXE: 180°


SPH: -1,50 CYL: -1,00 AXE: 175°


23/L

2020. júl. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám, a kedves ofotértben azt mérték, hogy

B: -1 Cyl -1.75 AXE: 30

J: -1.5 Cyl -1,5 Axe: 130

Megkaptam a szemcsit, és abszolút nem jól láttam benne, az optikában táblás vizsgálat sem történt, csak computeres. Pénzt visszakaptam, elmentem másik optikába. Itt a vizsgálat eredménye a következő volt:

B: -1 Cyl: -0.75 Axe: 30

J: -1 cyl: -0.5 Axe: 130 ((és ez már a jó eredmény is volt egyben))


Tehát ha esetleg nem látsz jól a szemüvegben/kontaktlencsében, akkor valószínűleg el lett mérve. Viszont ha nagyon kicsi eltérést tapasztalsz, akkor lehet, hogy a szemed pont két (negyed) dioptria közé esik.


20/f

2020. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
-6 körül van és nem azt mondom, hogy nem jó a lencse, de azért van mikor nem látok valamit, amit amúgy kéne. Szóval egy ilyen 95%-ra mondanám tökéletesnek.
2023. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!