Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az igaz ,hogy minuszos lencséj...

Az igaz ,hogy minuszos lencséjű szemüveggel nem jó számítógép monitort nézni ,mert rontja?

Figyelt kérdés
Elvileg ,akkor le kéne venni ha minuszos a lencse.Legalábbis ezt hallotam. :)

2020. júl. 28. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez főleg attól függ mennyi idős vagy ,és mennyire erős a dioptriád.

Fiataloknál nem okoz gondot közelre sem nézni benne,ahogy egyre idősödsz ,40 felett már csökken a szem alkalmazkodása, ilyenkor már sokan leveszik ,akinek pedig sok dioptriája van az csináltat egy olvasószemüveget,vagy bifokális,multifokális szemüveget .

Rontani nem rontja a szemet,max nem kényelmes,nem látsz jól benne (ilyenkor úgyis le fogod venni)

2020. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Mínuszos szemmel annál jobban látsz, minél közelebbre nézel. Nagyjából -2 -ig pl még fél méterig egyenes élesen. Nyilvánvaló tehát ebből, hogy kisebb dioptriáknál a szemüveg felesleges közelre, sőt egyenesen ronthat a is képen.

A 40 feletti ún. öregszeműség - ami egyébként meg teljesen más folyamat és nem is elkerülhető - ebben nem sokat játszik, mert többnyire kb 50 centi felett már nem nagyon befolyásolja a látást, csak közelebbre. Ezért kell 0-s szemre olvasószemüveg, mínuszosra meg gyengébb mínuszos, vagy egyenesen semmi. De csak közelre, a klasszikus értelemben vett olvasásra, tehát, mikor 25 centire fogom az újságot.

2020. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem ,köszi.(22 éves vagyok ,nem erős a bal -1 és a jobb -0,75.)
2020. júl. 28. 20:59
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Akkor monitorhoz ne vedd fel, mert legalább 1 méterig teljesen jól látsz. Egyébként is határeset a hordása.
2020. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jah hát oké ,egyébként meg a szemészorvos azt mondta ,hogy ez állandó szemüveg.Lehet meg kellene kérdezzem az orvost. :)
2020. júl. 28. 22:35
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem látod, hogy látod a monitort zemüveg nélkül is rendesen? Minek ehhez orvos? OMG.
2020. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát gondolom ő jobban tudja u know... :)

Amúgy látom rendesen a szemüveg nélkül is.

2020. júl. 29. 14:04
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha látsz rendesen, akkor nem kell szemüveg, ennyi...
2020. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is hasonló dioptriás szemüvegem van, de mostanában már nem látom rendesen a monitort. Ha csak simán filmet nézek nem szoktam felvenni, ha netezek, akkor előfordul, mert hiába hunyorgok már akkor se tudom elolvasni. (Másik opció hogy még közelebb hajolok, de az sokáig nem kényelmes)


Pedig az se lehet, hogy hozzászokott a szemem és elkényelmesedett mert nagyon ritkán hordtam, csak órákon.

2020. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Én ugyanilyen értékekkel hordom a szemüveget. Mégpedig külön a TV hez, és külön a monitorhoz. Amúgy meg nem kell semmi máshoz, de szeretném, ha még sokáig így is maradna.
2020. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!