Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a baja a szememnek a...

Mi a baja a szememnek a színes kontaktlencsékkel?

Figyelt kérdés

Több fajta színes lencsét vettem már, de mindegyik kiesik a szememből amint pislogok párat. Próbáltam hogy nem pislogok és benthagyom hátha rátapad a szememre és nem esik ki... de hülyeség, kiesett akkor is.

A görbülettel nincs gond, se átmérővel.

De akkor mi a fenéért van ez? Mással volt már ilyen?


2010. aug. 4. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Amúgy lencsés vagy? Csak színeset hordasz, vagy dioptriás is? Van már tapasztalatod lencsével?


Kiesni pislogáskor azért szokott nekem, mert levegő megy alá. Ha rárakod a szemedre, ne csak hagyd ott állni, hanem mozgasd meg jobbra-balra, hogy ha levegő szorult alá, az ki tudjon menni. A dioptriás lencse is csinálja ezt.


25/L

10 éve kontaktos

2010. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dioptriás. Van színtelen lencsém is, azzal semmi baj nincs. Igaz az egy teljesen más márka (Johnson and Johnson) mint amiket színesből próbáltam (Ciba, Baush and Lomb, Coopervision). De ezekből több fajtát is próbáltam, különböző anyag, stb, de egyik sem jó. Ezért nem értem mi van.
2010. aug. 4. 19:19
 3/3 anonim válasza:
én félévig színes lencséztem, de egyszer sírtam, és kék könnyek jöttek ki a szememből :DDD azóta leálltam vele. amúgy nekem is nehezebben ment bele, mint a rendes lencse, de az enyém vékonyabb is volt, mint a hagyományos lencsém.. szóval ne túl nedvesen rakd be, és akkor hátha bentmaradt..meg nyugodtan simogasd rá, becsukod a szemed, és szemhéjon át
2010. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!