Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Moto fly wear szemüveg tapaszt...

Moto fly wear szemüveg tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Motorozni akarok, de az összes kipróbàlt bukósisak alatt mozog a szemüvegem, ami feltöri az orrnyergemet, ami után nagyon fáj, ha meg én fogok vezetni nem tehetem azt meg, hogy nem veszek szemüveget, mert elég rosszul látok nélküle. A kontaktlencsét nem bírja a szemem. Azt olvastam ez a szemüveg megoldás erre a gondra. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2020. szept. 3. 02:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor nagy sisakot próbáltál fel.

Szemüveges létemre 15 éve motorozok, és nincs ilyen gondom.

A sisak belsejének passzentosan kell az arcodhoz illeszkednie, akkor pedig tartja a szemüveg szárát.

2020. szept. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már mindenhogy próbáltam, rengeteg sisakkal, de sehogy nem az igazi.
2020. szept. 3. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értelmezem, még nincs jogsid, csak utasként motoroztál, és ezért nincs saját sisakod, mindig kölcsön sisakot használsz.

Nos ez nem olyan mint egy motoros kabát, ami ha nekem jó, akkor jó lesz a hasonló méretű ismerősömnek is.

Tuti, hogy a sisakkal van gond.

De nem kell hinned nekem, menj be egy olyan motoros boltba, ahol a sisakból is van választék.

Próbálj fel több méretű/típusú sisakot, és olyat keress, ami nem mozog a fejeden.

Ha laza, akkor nagyobb sérülést okoz egy esetleges balesetnél, mint amennyit véd.

A felnyitható (én is ilyet használok) sisakot akkor is fel tudod tenni, ha rajtad van a szemüveg, és nem kell küzdeni azzal, hogy a szára beférjen a szivacs alá.

És még egy jó tanács.

Ha már sisakot kell venned, legyen benne napszemüveg. A plexi legyen átlátszó, de a napszemüveg nagyon hasznos, és nem az miatt lesz drága a sisak. Az csak pár ezrest dob rajta.

2020. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A helyes sisakméret konkrétan szorítja a fejet, lehetetlen, hogy szemüveg mozogni tudjon benne. Konkrétan speciális motoros szemüvegeket is készítenek, amiknek nincsen hosszú szára, mert bizony nem kellemes, ahogyan a hagyományos szemüveget csontig préseli a bukósisak.
2020. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!