Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 5 hónapja csinálom a szemtorná...

5 hónapja csinálom a szemtornát szinte minden egyes nap, nem igazán érzem a változást. Más is járt e már így? Mi lehet az oka? Valamit esetleg rosszul csinálnék? Ha valaki leírná a konkrét gyakorlatot ami neki használt, azt nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen változást vártál volna?
2020. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi lehet az oka? Az, hogy nem ér semmit. Vagy csak neked nem használ. Ha öt hónap alatt nem történt semmi, akkor sok értelme nincs tovább csinálni.
2020. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Az az oka,hogy túl rövid,vagy túl hosszú szemtengelyen semmiféle torna nem fog javítani.
2020. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mire csinalod? Tenyleg 5honapja?
2020. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

En csak arrol hallottam, hogy hanyingere lett valakinek, mar ezektol a gyakorlatoktol.

Haat. Az intimtornaban hiszek, bar visszaforditani az se tud mindent, de karbantartani mindenkepp.

A szemtornaval szemben erosen szkeptikus vagyok, es en is tengeribeteg lennek szerintem.

2020. szept. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az az oka, hogy a szemizmokat nem lehet erősíteni, cserébe elgyengülni sem tudnak (a kóros elváltozásokat ne vegyük most ide, ezt a lepontozni kívánóknak mondom előrelátóan!).
2020. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Én csináltam három hónapig, és én éreztem változást. Nagyon sok embernek segített már.

Minden gyakorlatot csinálsz sorrendben? Ugye nem mesterséges fénynél csinálod? Kontaktlencsét/szemüveget mennyit hordasz? A torna során folyamatosan el kell hagyni mindkettőt, a cél az, hogy maximum az utcára/vezetéshez kelljen bármelyik is. Mennyit tenyerezel? Napi 3-szor 30 perc a legjobb. Tenyerezés közben ugye nem pörög az agyad? Mennyit stresszelsz? Étrendet tartod? Mennyi kávét/energitalt fogyasztasz naponta? Mennyi cukrot? Rendesen étkezel?

Ezek mind befolyàsoljàk. Én tartottam kb mindent, és nekem javult.

2020. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legfontosabb: Ugye a gyakorlatokat kontaklencse és szemüveg nélkül csinálod?
2020. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gergo1221 ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Ha nem vettél észre semmilyen változást akkor valami nem jó.

A szemüvegedet vagy kontaklencsédet minimum fél de inkább 0,75 vagy akár 1 dioptriával is vedd kisebbre. Ha teljesen korrigálva van a szemed akkor nem tud hová fejlődni. Én fél dioprtiával vettem gyengébb lencséket és 1 hét alatt majdnem olyan élesen láttam vele mint az erősebbel. (közben végig szemtornáztam napi 2x reggel este)

Gyakorlatok:

szemizom "edzés": fel-le jobbra-balra átlósan egyik irány másik irány téglalap egyik irányba majd másik irányba, majd karika jobbra és balra.

az ismétlések számát az elején kevesebbszer majd növelheted. (elején elég 5x-7x ismételni a téglalap és kört 3x) izomláz lehetséges a szemedbe is szóval pár napig érezheted a gyakorlatok közben hogy bizony kicsit fáj.

Ezek után 1 perc tenyerezés bővel elég. Lazító gyakorlak a tenyerezés mellett lehet még a lengetés gyakorlat. Szerintem találsz róla videot.


A 2. gyakorlat a fókuszálós gyakorlatok. Közelre nézel mondjuk a ujjadat utána a szobád falán az órát egy feliratot vagy bármit. Vagy a kezedbe veszel egy kis papírt amin van valami felirat szöveg és az mozgatod előre hátra úgy hogy addig közelíts a szemed felé vele amikor már jól látod és addig távolítsd amikor már összemosódnak a betűk oda-vissza.

ezután a gyakorlat után is lazítsd a szemeidet.


Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat című könyve nagyon szuper próbáld meg letölteni vagy beszerezni. (én csak néhány dolgot írtam le)

ui: van akinek ez a lyukacsos olvasószemüveg is bevált, azt is kipróbálhatód. Sógor -3,5ről -0,5 lett a szeme ettől fél év alatt.

2021. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!