Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet elírták a lencse erősség...

Lehet elírták a lencse erősségét a papíromon?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam optikai szemvizsgálaton, ahol mondták, hogy az egyik szememhez -1,5-ös, a másikhoz -1,75-ös lencse kell. Csak most vettem észre, hogy a papíron amit adtak, mindkét helyre -1,75 van írva az Sph-hoz. Két másik érték van még felírva, az egyik a Cyl, a másik az Axis, ezeknél viszont eltérnek. Ez azt jelenti, hogy mindkettőbe -1,75-ös lencsét raknak majd, vagy a másik két dolog befolyásol még valamit és az egyik -1,5-ös lesz? Előre is köszönöm a segítséget!

2020. szept. 13. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Keress ra valami olyasmire a neten hohy szemeszeti lelet jelentese. Legutobb igy talaltam mintat hogy mi mit jelent.

Egyebkent az hogy mit mer a szemesz es utana milyen ertekre tesz javaskatot dioptrianal az ket kulonbozo ertek is lehet.

Nalunk -4 helyett -3,75-re tett javaslatot masik esetben meg plusz 1.75 helyett plusz 1.5-re mindket szemre. Ket kulonbozo emberrol van termeszetesen szo.

Bar a helyedben probalnam elerni a szemeszt, mert jobb ha o elmondja miert dontott igy.

Ugyanis inkabb kisebb dioptria erteket szoktak javasolni nem pedig az erosebbet.


Szoval mielott elmesz az optikushoz erd utol a szemeszt rendelesi idoben es kerdezd meg tole! (Ne felj lecseszni nem fog ha meg megis akkor mentegetozz hogy nekedd feher kopeny szindromad van es nem hallottad amikor ott voltal:-))

2020. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!:)

Közben visszakerestem egy beszélgetést amiben leírtam mit mondtak és kiderült, hogy -1,25 és -1,5 volt, úgyhogy mindenféleképp felkeresem őket.

2020. szept. 13. 20:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Megint változtak a dolgok😅 hallottam egy olyat, hogy a cilinder befolyásolhatja a dioptria erősségét és ha az ahhoz írtakat összevetem a dioptriával kijön amit mondtak. Lehet ez az igazság?
2020. szept. 13. 20:54
 4/7 anonim válasza:
Szia :-) leírnád kérlek a teljes recept értékeit? Úgy értem a CYL es az AXis-t is ?
2020. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jobb oldal: sph:-1,75 cyl:+0,25 axis: 70

Bal oldal: sph: -1,75 cyl:+0,50 axis: 90

(Ma egyébként bementem hozzájuk és azt mondták, hogy a cilinder az oka.)

2020. szept. 14. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a cilinder az oka, mert kétféleképpen lehet megadni. Ha - ban adták volna meg a cilindert, akkor akkor a sima dioptriád (sph) -1,5 és -1,25 lenne.
2020. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Látom, már sok idő eltelt mióta ezt a kérdést kiírtad, igazából nekem azt írták a papírra amit mondtak.
2021. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!