Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez normális? Mi lehet ez?

Ez normális? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ha a szemeimet közelről nézem olyan, mintha egy fél kontakt lencse lenne mind a két szemben. A pupilla felezésétől indul lefelé. A pupilla közepétől egy vonal van a vonal két végen meg lefelé megy ívben. (Mintha egy kört félbe vágsz). A szélei jól kivehetőek. (Ahogy mondtam, mintha egy fél kontakt lencse lenne a szemen). Mind a két szemen ugyanolyan. De csak közelről fényben látható.
2020. szept. 17. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen volt vagy mostanában lett ilyen?

Nem tudsz feltenni róla egy képet?

2020. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem is nézegettem így vagy nem emlékszem rá.
2020. szept. 17. 21:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Google-be semmit sem találtam.
2020. szept. 17. 21:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha közelre mentem a tükörhöz akkor látszódik. Ha úgy fotóztam le, hogy a hátsó kamerán láttam, hogy "mit lát a telefon". Akkor látszódott. Ha nem tükör előtt voltam, hanem simán csak vakuval lefotóztam, közelről (egy képet bevállaltam a vakuval :D). Akkor így nem látszódik az égatta egy világon semmi, beközelítve sem. Mindjárt felrakom a képet. Lehet, csak a tükrök csinálnak valamilyen optikai csalódást a szemben?! De amikor nem a tükörbe néztem csak a tükröt használtam fel, hogy beállítsam a fényképezőt akkor látszódott. Mindjárt megpróbálom megoszatni itt. :)
2020. szept. 17. 21:24
 5/8 A kérdező kommentje:

Sima kép, közelről, nagyítva: [link] (itt nem látszik semmi)


Itt látszódik, a tükrös fotós trükkel: [link]


Olyan, mintha egy beleszakadt kontaktlencse lenne. :D De aztán lehet, hogy tényleg csak a tükör miatt valami optikai csalódás és én vagyok a hülye.. De így elsőre egy kicsit furcsa, még látva is.

2020. szept. 17. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy látom a második fotón, mintha a telefonod tükröződne benne. Vagy maga a tükör, amennyiben egy kistükröt fogsz és nem valami nagy falitükör előtt állsz.

Ha jól megnézed, az ujjad is látszik ahogy fogja azt a valamit ami vagy kistükör vagy telefon. És annak a körvonala van a szemedben.

Szerintem nincs vele semmi baj :)

Nézelődtem a képkeresőben és találtam egy olyan jelenséget amikor lég vagy gázbuborék van a szemben, az kb olyan mint a fél kontaktlencse, de az tényleg nagyon kivehetően van jelen és egyébként is csak bizonyos retinaműtétek után van.

2020. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen. Azt látom, hogy látszódik az ujjam és a telefon, hogy tükrözödik a szemben. A másik képen meg értelemszerűen csak a vaku látszik a pupillán. De, ha tükörben nézem a szemem, úgyhogy közel hajolok és nem fotózok, akkor is kivehető az a valami ami látszik a képen.


De mivel, hogy a másik képen egyáltalán nem látható és amikor látható akkor is mind két szemben van, így tényleg lehet hogy valami optikai dolog van a háttérben. (Ehhez nem értek.:]). Minden esetre köszönöm a válaszod

2020. szept. 17. 22:08
 8/8 A kérdező kommentje:

"és nem valami nagy falitükör előtt állsz."


Amúgy a fürdőszoba tükör előtt állok, de ha egy kis tükröt fogok akkor is látszódik, meg az előszobai hatalmas nagy tükörben is. :D szóval mindegy milyen tükör.

2020. szept. 17. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!