Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 47 éves férfi vagyok, pár éve...

47 éves férfi vagyok, pár éve egyre rosszabbul látok közelre? Ez természetes folyamat vagy forduljak szakemberhez? Lehet tenni ellene valamit az olvasószemüveg (pl. Aldiban kapható olcsó +1, 1,5 dioptriás) használatán kívül?

Figyelt kérdés
2020. okt. 19. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetes folyamat, hogy a szemlecsetoknak csökken a rugalmassága, + os szemüveg szükséges az olvasásgoz. A legbiztosabb, hogyha az ember megnézeti a szemét es megmondják milyen kell, mindkét szeme ugyanolyan-e és csináltat szemüveget, de ugye ez 70-100ezer alsóhangon. Ezért vesznek sokan előre elkészített olvasószemuveget. Az sem rossz, de az nyilvan nem szemelyre szabott és ha nem olyat vesz vki, ami neki megfelelő, akkor tovább rontja a szemet
2020. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha elfogadsz egy tanácsot, szakemberhez fordulj, ne az olcsó olvasószemüvegeket keresd. Menj be egy optikába, csináltass egy szemvizsgálatot (ez sok esetben ingyenes), és máris okosabb leszel. Sajnos sokan azt hiszik, hogy szembetegség kétféle lehet max. a távollátó meg a közellátó, aztán szemüveg kell és annyi. De ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy az autóban csak a motor romolhat el, az is max. kétféleképpen. Pedig nem, ezt érdekes módon mindenki tudja. Szóval vizsgáltasd meg a szemed, és majd a doki megmondja, mi a helyes út.
2020. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Irány a szemorvos, vagy Optika, amelyik olyan, ahol bemérik a szemed.

Én Pesten csináltattam 2 egyforma szemüveget, ha jól emlékszem 46-ezerért. Pá év múlva Budán csináltattam más dioptriával egyet 14-ezerért, de itt a keretet vittem és abba csiszoltak bele új üveget. Persze, a keret nem ultramodern, hanem általános. Az árakra nem emlékszem pontosan, de ha érdekel, előkeresem a számlát és megírhatom.

2020. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Termeszetes, hogy idovel romlik az ember latasa, de az is termeszetes, hogy ilyenkor keresunk valami megoldast, jelen esetben szemuveg formajaban. Vagy egyaltalan nem fontos, hogy kozelre lass? Egyebkent szemeszetre kell mindenkeppen menni, ott majd pontosan meghatarozzak, hogy milyen szemuveg kellene neked.
2020. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Említették itt, hogy ez nem annyira olcsó sztori, de a látásodról van szó, az legyen annyira fontos, hogy nem az Aldiban veszel szemüveget találomra. Hályog is lehet a szemeden, vagy bármi olyan, amit te észre sem veszel, viszont ha idejében kezelik a dolgot, akkor nem lesz bajod vele.
2020. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most van a látás hónapja, irány az ingyenes szemvizsgálat, a szakember majd megállapítja, hogy egyszerű távollátásról, öregszeműségről vagy másról van-e szó. Idővel mindenkinek romlik a szeme, és persze egészségügyi okokból sem árt eljárni a szemészhez.
2020. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj már el dokihoz. Bármi lehet. Nem, nem természetes semmilyen látásromlás, csak annyi embernek van, hogy ez lett a "természetes", főleg a szemüvegipar szószólóinak. Ekármi bajod is lehet a szürkehályogtól, zöldhályogtól kezdve, de vannak még mások is.

Az aldis hülyeséget meg felejts el.

2020. okt. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!