Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Láthatok távolra homályosan...

Láthatok távolra homályosan azért, mert pár hónapja egy régebbi LCD TV-t használok monitorként?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, eddig tökéletesen láttam mindent, közelre és távolra egyaránt. Szeptember körül vettem észre, amikor elkezdődött az egyetem, hogy távolra nem igazán látok élesen, hanem picit homályosabban, mintha el lennének mosódva a táblán / kivetítőn a betűk, illetve az emberek arca is.

Közelre tökéletesen látok.


Lehet ez azért, mert még nyáron - június végén kb - bevittem a szobámba egy kihasználatlan, régebbi Samsung gyártmányú HD Ready LCD TV-t, és azt használtam elsődleges kijelzőként, napi 10-12 órán át?


Utána olvastam, hogy létezik olyan, hogy "ellustul" az ember szemizma, mert nem használja azt távollátásra.



2020. okt. 24. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én pont így jártam tavaly..

Egyik hónapról a másikra! Hiába ez egy hosszabb folyamat volt én nagyon gyorsan érzékeltem egy változást.

-0,50 lencse kellett..

,Nem örülök ennek azért. De ez van.

25 f

2020. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

"HD Ready LCD TV-t"

Az nem monitor! Az egy csillogós tévé, számítógép-monitorként alkalmatlan használni.

2020. okt. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!