Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaklencsés vagyok...

Kezdő kontaklencsés vagyok tegnap még 4órát volt a szememben és picit piros volt a kontak lencse körül egy körbe a szemem ez normális? Illetve a bal oldaliban a 4óra vége felé éreztem a lencsét picit zavart

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az elején nekem max száradt tőle a szemem,irritálnia nem kellene. Orvos határozta a görbületet,biztos jó? Nem raktad be kifordítva? ( nálam 15 ev után is megesik). Milyen a márka? Nekem nem bírt akarmilyet a szemem. Műkönnyet is használhatsz eleinte.
2020. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Orvos határozta ez még próbalencse
2020. okt. 26. 09:55
 3/14 anonim ***** válasza:

Első pár napban előfordulhat, hogy zavar, hamar megszokod.


Milyen fajta lencse?

2020. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem valami bioinfinity de nem vagyok benne biztos
2020. okt. 27. 08:59
 5/14 anonim ***** válasza:

A biofinity nagyon jó lencse, általában nem szokott gond lenni vele.

Ha pár nap múlva sem komfortos, akkor menj vissza oda, ahol vetted.

Komfortos alatt azt értem, hogy egyáltalán nem érzed, hogy van valami a szemedben, nem viszket, nem szúr.

2020. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem pont nem jött be a Biofinity, bántotta a szememet. Az Acuvue volt a favorit de azt már nem gyártják amit szerettem. Most Air optix hydraglyde van,ez kényelmesebb.
2020. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
most nagyon meg lettem ijedve mert felhívtam őket azt mondták addig ne hordjam amíg nem megyek be. Illetve előtte tegyem be,hogy láthassák ők is. Ennek lehet valami húzosabb szövődménye? tényleg rendesen tisztítom illetve folyadék is rendbe van kézmosás is. Sima szárazságtól bepirosulhat elég durván?
2020. okt. 27. 15:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyszer 4 órai viselettől nem lesz semmi komoly bajod.

Tedd azt, amit mondtak, mielőtt mész kontrollra, tedd be, így látni fogják, ha baj van vagy rosszul illeszkedik.

Előfordulhat, hogy allergiás vagy valamire, akár az ápolószerre is lehet.

Én pl biofinity-t használok, de ha egyből a csomagból veszem ki az új lencsét és úgy rakom be, akkor veszettül csíp és ég a szemem, ezért egy nappal előbb bontom és addig a saját folyadékomban tartom, így nincs baj.

2020. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

Nekem is jobban csíp ha a kibontottból veszem ki.. bár én csak megmosom a saját ápolófolyadékommal és utána jó.

2020. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9 csak van benne valami, ami nem jó.

Majd kipróbálom így, ahogy írtad, hogy elég e egy kis mosogatás előtte. Úgyis holnap kell cserélni és este akartam bontani.

2020. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!