Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szaruhártya-gyulladás lehet...

Szaruhártya-gyulladás lehet kizáró ok a lézeres szemműtétre?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben kétszer is kialakult szaruhártya-gyulladás a kontaktlencse miatt, mindkét alkalommal a szemem fehér részén. Esetleg valaki tud valamit arról, hogy ez lehet-e kizáró ok a műtétre?

2020. okt. 29. 01:44
 1/4 szemdoki82 ***** válasza:
Biztos vagy abban, hogy szaruhártya gyulladásod volt, nem kötőhártya gyulladásod ? A szem "fehér része" nem a szaruhártya, az az inhártya, amit a kötőhártya fed. Ennek gyakori jelenség a gyulladása kontaktencse viselés kapcsán.
2020. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, a szemészetre mentem egyből, ott mindkétszer azt mondták, szaruhártya gyulladás. Elsőre a színes részbe is beleért, másodszorra pedig pont a fehér és a színes rész vonalán volt.
2020. okt. 31. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Femto műtét szempontjából az elhelyezkedéstől függően valószínűleg kizáró ok lesz, PRk tipusú műtétnek valószínűleg nem lesz akadálya.

Menj valamelyik nagy tapasztalatú klinikára, ahol láttak már sok ilyet.

2020. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3-as a Saszem klinikával beszéltem, ők azt mondták januárban menjek el hozzájuk vizsgálatra, mivel addigra lesz teljesen gyógyult a szemem, akkor fognak jól látni mindent. Megkérdeztem, hogy kizáró ok lehet-e a szaruhártya gyulladás, azt mondták nem feltétlen. Akiket a neten láttam hasonló problémával, nekik mind a színes résznél volt, és ott is volt akit megműtöttek, bár azt nem tudom melyik műtétet végezték el és hogy hol. Remélem meg lehet csinálni ettől függetlenül..
2020. nov. 7. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!