Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet ez? Szaruhártya-gyull...

Mi lehet ez? Szaruhártya-gyulladás, vagy csak elfáradt a szemem?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsét hordok egy éve. Semmi problémám nem volt vele és most sincs, csak annyi, hogy állandóan eresek a szemeim. Nem fáj, nem zavaró bent a lencse, de nagyon zavar az eresség. Messziről nem látszik, csak nagyon közelről. Tegnap voltam háziorvosnál, és kértem rá szemcseppet, azt mondta lehet picit be van gyulladva. Egyszer már kaptam szemcseppet szemésztől is ez miatt, csak akkor nem tudtam pihentetni a szemem, mert a szemüvegemmel nem láttam, és az újra várni kellett. Most amit kaptam ugyanaz a szemcsepp csak más a neve. Volt már így valaki? Szemüveget hordok most egy darabig, remélem elmúlik... Ha nem természetesen szemészetre el megyek vele, csak érdekel volt-e már valaki ilyen helyzetben. Köszönöm!!

2017. dec. 20. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kap elég oxigént a szaruhártya és ezért elkezdenek erek kifejlődni, hogy ellássák oxigénnel (véren keresztül). Kevesebbet kellene lencsét hordani.
2017. dec. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Voltam tegnap egy szemész főorvosnál, nincs nagy baj, szemcseppet kaptam s azt kell elhasználnom, majd pár hétig még pihentetni, Kontaktlencse folyadékot is ajánlotta hogy váltsak.
2017. dec. 21. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!