Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sasszemklinika, lézeres...

Sasszemklinika, lézeres látásjavítás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sajnos már a honlapon történő tájékozódás során is felidegesítettem magam. Van egy alkalmassági teszt. Ott megadtam a születési dátumomat, és egyből azt írta ki, hogy "kérjük keressen meg minket ha már elmúlt 50 éves". Ez mégis mi? Sehol nincs olyanról szó, hogy csak 50 év felettieket lehet kezelni, én legalábbis akárhogy kerestem, nem találtam erre vonatkozó információt, tehát nem igazán értem. Kipróbáltam, bármilyen születési dátumot írtam be, tényleg csak azt fogadja el aki már 50 elmúlt.


Másik kérdésem, hogy már 10 éve autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van, ami tablettával viszont már évek óta stabil. Mégsem kaphatok akkor kezelést? Mert a kizáró okok között fel van sorolva, hogy "autoimmun betegségek".


Köszi a válaszokat előre is.


2020. nov. 20. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
B+ felhívod őket.
2020. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Felhívjam neked? Fizetsz 2000-et nekem, én mindent megkérdezek neked :D
2020. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szemdoki82 ***** válasza:
55%

Általánosan elfogadott szabály, hogy azoknak, akik plusszos szemüveget viselnek, csak 50 éves koruk után szabad lézeres szemműtétet végezni, mert 50 éves korig még folyamatosan változik /csökken/ az alkalmazkodó képesség. Ha korábban történik a kezelé garantált, hogy évek múlva a paciens panasszossá válik, mert megváltozik a fénytörése. A minuszos szemüveget viselőket 18 éves koruktól lehet kezelni.

Az autoimmun betegségek nagy része un. relativ ellenjavallat, vagyis nem feltétlenül képezik akadályát a lézerkezelésnek. Ezért akarnak veled beszélni, hogy tisztázhassák stabil-e az állapotod, nem fenyeget-e az a veszély, hogy az autoimmun betegség aktiválódása elrontaná a kezelés eredményét.

Véleményem szerint a klinika jól teszi, hogy nagyon alaposan próbál utána járni annak, hogy biztosan nincs-e akadálya a kezelésednek, mielőtt ebben a Covidos időben odahív egy alalmassági vizsgálatra. Ne bosszankodj ezen, vélhetőleg elsősorban a te érdekedet szolgálja.

2020. nov. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ #3-as! Ment a zöld pipa. :)


Mínuszos a szemem egyébként. Az alkalmassági tesztlapon a koromat (23) adtam meg először, tehát még a dioptriát sem, és máris egyből írta, hogy keressem meg őket ha már elmúltam 50 éves. Ezért is nem értem a dolgot.


Nem sürgős a beavatkozás egyébként, tehát meg tudom várni a vírus végét- ha lesz olyan egyáltalán valaha.

Még egyetemre járok, tehát valószínűleg romolhat még a szemem, a folytonos számítógép előtt ülés miatt. Legutóbb -2,5 - 2,75 körül volt mindkettő, de már évek óta nem voltam szemészeten tehát nem tudom pontosan, azóta már biztos romolhatott. Mivel csak alkalmi jelleggel hordom a szemüveget, nem tűnik fel, mert már valószínűleg hozzászoktam hogy nem látok élesen.

Gondolom egy lézeres kezelés előtt úgyis muszáj lesz majd pontosan megnézni hogy hányas, mennyit romlott, hogy tudják, mennyit görbítsenek vissza rajta a lézerrel.


A relatív ellenjavallat dolog megnyugtatott. Ezek szerint van remény. :)

Köszi még egyszer!

2020. nov. 22. 00:27
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Ja, és igazad volt a pluszos dipotriával, az előbb próbáltam! :)

Csak furcsa a honlap, mert ha még nem írsz be semmit a dipotriához, ezek szerint akkor is automatikusan úgy veszi, hogy pluszos, és ezért nem engedi hogy 50nél fiatalabb legyél.


Az előbb úgy csináltam, hogy megadtam a dipotriát, hogy mínuszos, és utána adtam csak meg az életkoromat. És így elfogadta. :)

2020. nov. 22. 00:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Az érdekes, mert kötelező kitölteni a mezőket:

[link]


Legalább ne kamuznál, hanem vallanád be, hogy lusta vagy utánanézni a feltételeknek. Egyébként igen, telefonon elmondanak mindent.

2020. nov. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 nem értem, mi a gondod.

Nem kamuztam!

Az űrlapot nem küldtem el, tudom hogy ahhoz minden mezőt ki kell tölteni!

Ha figyelmesen olvastad volna a kérdésem, akkor láthattad volna hogy csak 1 adatot adtam meg az űrlapon és már ott egyből írta hogy nem jó, múljak el 50. (Tehát még el se küldtem.)


És azt se mondanám hogy lusta vagyok, tegnap órákon át olvasgattam a témában. :/

2020. nov. 22. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha egy adatot adok meg, akkor kiírja, hogy töltsem ki a többit is. Szóval én nem tudom, hogy te miről beszélsz.


[link]


Egyébként mindegy, a lényeg, hogy ez csak egy alap előszűrés, hogy ne hívogassa boldog-boldogtalan őket, de a valódi alkalmasság a vizsgálatok elvégzése után derül ki.

2020. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, nálam nem így volt. Nem küldtem el az űrlapot.


De már megoldódott ez a probléma, a #3-as válaszoló jóvoltából. Mínuszos dioptria megadásakor nem tiltakozik az oldal.

2020. nov. 27. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!