Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol lehet kontaklencsét...

Hol lehet kontaklencsét csináltatni?

Figyelt kérdés
Voltam szemészeten. De nagyon gyorsan pörgettek minket,hogy mindenki sorra kerülhessen. Így esélyem se volt megkérdezni,hogy nekem lehet-e kontaklencsém. Nagyon szeretnék csináltatni, egyéb problémák miatt. Utána olvastam,láttam, hogy nem mindenkinek való,mert ugye mindenki szeme más és másképp reagál rá. De gondoltam egy próbát megér.

2020. nov. 28. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Bemész az ofotértbe, elmondod, hogy mivan. Megvizsgálnak, elmondják, hogy ajánlanak-e neked lencsét és ha igen, milyet. Megveszed, megmutatják, hogy tedd be és hogy vedd ki, elmesélik, hogy ha problémád van, akkor menj vissza.


Valószínűleg mindenhol így van, ahol szemüveget lehet csináltatni, de nekem az ofotérttel van tapasztalatom.


Ja, és a kontaktlencsét nem "csináltatják". A szemüveget igen, mert ott ugye a keretbe bele kell csiszolni a lencsét, szemelyre szabják. A lencséből van ezer fajta, majd a hozzáértő megmondja, hogy neked melyik kell, azt megveszed és csókolom.

2020. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
96%
Simán bemész egy optikába, megvizsgálják a szemed és megmondják hogy milyen lencsét hordhatsz, próbalencsét is adnak. Utána már veheted is magadnak az optika közreműködése nélkül de félévente/évente ellenőriztesd a szemed.
2020. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!