Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Holnap megyünk Vision Expressb...

Holnap megyünk Vision Expressbe, kontaklencsét venni. Mit fognak velem csinálni? Megvizsgálják a szemem, és utána? (Eddig szemüveges voltam, lentebb még pár kérdés)

Figyelt kérdés

Akkor ugye ha van a szememnek való próbalencse, akkor az megkapom, és azt majd egész nap hordhatom?

Amit megrendeltünk, az kb mikor jön meg? Vagy érte kell menni? És amúgy ha viszket a szemem, akkor hogyan vakarom meg? Nem esik ki a lencse? :S

Boccs hogy sok a kérdés.Köszi a válaszokat.


2010. aug. 11. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Elmész,megmondod a neved,hogy mikor születtél,ilyenek,aztán beültet a vizsgáló székbe,ott megkukkerolja a szemed mindenféle digitális géppel,aztán rád ad egy szemüvegfélét,amiben cserélgeti a lencséket,közben neked olvasni kell a számokat,betűket a tábláról,vagy amit kivetít.Mindig mondd,hogy mikor látsz jól,vagy mikor nem!Ne szégyeld ha nem látod a betűket!Aztán megállapítja,hogy hanyas lencse kell neked,mondjuk -2-es,akkor olyan lencsét vesz elő.Aztán elmondja hogy hogyan kell betenni,mire kell vigyázni.Megmosod a kezed,ad egy tükröt,meg a lencséket,és próbálkozol egyedül betenni,addig amíg nem megy,vagy először ő teszi be neked,és akkor várni kell egy 10-15 percet,hogy bírja-e a szemed.Nekem mindkettő volt már,először a doki tette be,aztán egy másik orvosnál én tettem be magamnak,pedig azt mondtam a dokinak,hogy még nem volt lencsém:DSzóval beteszed,aztán ki is kell venned.Utána megint olvastat majd a tábláról,hogy jól látsz-e vele.Aztán már csak ki kell fizetni a lencsét,meg a folyadékot,megmondja,hogy mikor kell menni kontrollra,nekem 1 hónappal később kellett.

Hát kb.ennyi lesz,de gondolom ez mindenhol más.

Sok sikert!:)

16/L

2010. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Nem válaszoltam a kérdéseidre:)

Persze,amit megkapsz próbalencsét,azt hordhatod egész nap,aztán este kiveszed,de attól függ milyen lesz neked,alvós,vagy nem.

Hát azt nem tudom,hogy mikor jön meg a lencse,mert nekem nem kell rendelnem,csak bemegyek,megmondom hogy milyen kell,és adnak,szóval ezt nem tudom.

Ha viszket a szemed,óvatosan megvakarod,de en erősen,mert különben kiesik a lencse,vagy felnyomod a szemhájad alá.Nekem már volt ilyen,de ne ijedj meg ha mégis felcsúszik,ki lehet venni,pislogj egy kicsit,emeld fel a szemhéjad,és óvatosan vedd ki.

Ja és persze ha a dokin nem mondaná,tarts szünetet is,ne hord mindig,éjjel-nappal a lencsét,mert károsodhat tőle a szemed,én is sokat hordtam,és most meg van sérülve 1-2 ér a szememben.

2010. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod! :) ^^
2010. aug. 11. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!