Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak oldal irányba lehet...

Csak oldal irányba lehet duplán látni vagy függőlegesen is?

Figyelt kérdés
Pár hete ha távolra nézek duplán látok. A jobb szememmel rosszabb. Függőlegesen csúszik el a kép, az egyik szememnél lefelé a másiknál felfelé. Nemrég volt vizsgálva a szemem, nem volt semmi feltűnő. Nagyon meg vagyok ijedve mert folyamatosan romlik. Kihez menjek? Szemorvoshoz vagy neurológushoz? Mit tegyek ha nem találnak semmit (neurológusnál is voltam, ő sem látott feltűnőt) Az említett orvosoknál nem az említett gond miatt voltam.
2020. dec. 14. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Normál esetben, fókuszálatlanul nézve oldal irányba látsz duplán, mivel a szemeid egymáshoz viszonyítva vízszintesen helyezkednek el. Logikus. Ha te függőlegesen is duplán látsz, az kancsalságot jelent, az egyik szemed egy bizonyos pontot nézve a másikhoz viszonyítva jobban felfele áll, mint a másik. Ez lehet a gond. Olyan nincs, hogy nem találnak semmit.
2020. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehetek kancsal. Ha becsukom az egyik szemem akkor is duplán látok. Olyankor még rosszabb is. Van hogy el el csúszkál a képe egymástól, van hogy összeolvadnak és normálisan látok.
2020. dec. 14. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Kettőslátás. Goto doki de azonnal.
2020. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Január közepére kaptam időpontot, annak ellenére, hogy mondtam mi a probléma. Mire eljön az idő vagy elmúlik, vagy megvakulok, szinte biztos vagyok benne, hogy nem fogok elmenni. 🤷‍♀️
2020. dec. 18. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el mindenképpen.
2020. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy segit e, de volt egy nagyon stresszes idoszak az eletemben, sokat dolgoztam is, alig aludtam. Nekem akkor volt ilyen tunetem. Olvasni is alig tudtam, minden elmosodott, meg fekete pottyoket lattam lebegni. De elmult magatol a dolog.
2020. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem véletlenül kezdődik úgy az alvás, hogy lecsukódik a szem.
2020. dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!