Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 30 évesen mekkora a minimális...

30 évesen mekkora a minimális fókusztávolság?

Figyelt kérdés

Tehát egy egészséges látású, átlagos 30 éves ember milyen közelre tud fókuszálni, hogy teljesen élesek maradjanak a kontúrok? Ti milyen közelre láttok? Milyen a szemüvegetek (ha van, illetve milyen kellene)?


Azt tudom, hogy a törőerő a kor előrehaladtával csökken



2020. dec. 18. 01:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy helyen olvastam 250mm -t, de az nekem elég távolinak tűnik
2020. dec. 18. 01:38
 2/4 anonim ***** válasza:
29 vagyok. Nekem még jó közelre a szemem, ami jól is jön, pl. forrasztásnál. A minimális fókusztávolságom 9-10 cm. Ennél közelebbi tárgyaknál már homályosodik a kontúr. Szemüvegem -1.5-es mindkettő szememnél. Ha leveszem is ugyanúgy látok közelre, nem befolyásol semmit, a fókusztávolságot sem.
2020. dec. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6.5 centi


[link]

2020. dec. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as

Törni tetszik az angolt. Az a legjobb érték a legfiatalabb korban, ami ugye 15 dioptria alkalmazkodóképesség kb.

30 évesen viszont 9 dioptria, ami meg ugyebár 11 cm.

2020. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!