Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az egyik szemem - 0,75ös...

Ha az egyik szemem - 0,75ös lencse kellene,a másik teljesen normális, akkor baj lehet hosszú távon ha nem hordom a szemüveget? Egyébként látok rendesen szemüveg nélkül, csak néha ha már fáradt vagyok fáj kicsit a rossz szemem.

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nálam ugyanez (volt) a probléma, és nem hordtam (most sem) szemüveget. Eddig alig zavart, de mostanában rájöttem, hogy a rossz szememet nem is használom, gyakorlatilag átvette a jó szemem a rossztól a nézést, vagyis a látást. Erre úgy jöttem rá, hogy -a bal szemem a gyenge-biciklizés közben bal oldalra gyakorlatilag nem látok, csak úgy, ha a fejem is arra fordítom.
2021. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is hasonló, -1 és a -0,25. Teljes jól látom az összképet szemüveg nélkül. Volt olyan is, hogy amikor másnál levettem, simán otthagytam, nem tűnt fel, hogy valami hiányzik, mert jól láttam anélkül is. Egy idő után persze fárad, és akkor az előttem két méterrel lévőt se láttam tisztán szemüveg nélkül. Muszáj hordjam, éjszaka ég a szemem ha nem hordom. Én arra szavazok, hogy jobb ha hordod, kifárad a szemed.
2021. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ne hordd. Minél többet hordod, annál inkább megszokja és levéve rosszabbul fogsz látni. Márpedig sok helyzet van, amikor sokkal praktikusabb szemüveg nélkül és gondolom rosszabbul nem szeretnél látni, mint most.
2021. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!