Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha egyébként nem vagyok...

Ha egyébként nem vagyok szemüveges, de felveszek egy minusz nem tudom hanyas szemüveget, és a távolabbi dolgokat sokkal, de sokkal élesebben látom vele, akkor az azt jelenti, hogy rossz a szemem?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok mostanában interneten, jól látom a betűket, viszont hamar elfárad a szemem. Ha felveszem ezt a minusz valahanyas szemüveget, akkor a közeli dolgokat is talán picit élesebben látom vele, de nem kellemes vele olvasni, elszédülök tőle. A távoli dolgokra viszont elég kellemes a viselete, de ha járkálok vele, akkor is előbb utóbb elszédülök. Akkor ez most hogy van? Rossz lehet a szemem, vagy mégsem?
2010. febr. 4. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van lehetőséged mindenképp menj el egy ilyen általában ingyenes szemvizsgálatra mert ah nem tudod hogy ki van akkor csak rontod szemedet a szemüveggel
2010. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom valami gagyi szemüveget vettél fel, ami nem is a szemedre van való. Tessék elmenni optikushoz, és az majd beméri a szemedet. Mindenkinek egyénre szabott szemüveg szükséges. Az ilyen piaci szemüvegeket meg felejtsd el, mert elrontod vele még a jó szemeidet is.
2010. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a mínuszos szemüvegek a közellátóknak valók, vagyis azoknak, akik messzore nem látnak. Gépezéshez, olvasáshoz semmiképp ne viseld, mert a szem próbál alkalmazkodni hozzá, és nagyon elromolhat.

ha egy osztályteremben a leghátsó sorból is rendesen látod a táblát szemüveg nélkül, akkor nincs szükséged rá.

2010. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, én ezt nem hordom, amúgy nem gagyi, optikában csinálták, a testvéremé. csak felvettem kíváncsiságból, és észrevettem, hogy a távoli dolgokat sokkal jobban látom vele, mint nélküle, de ez eddig nem akadályozott semmiben, csak most gondolkodtam el rajta, hogy ha ezzel jobban látok távolra, akkor lehetséges, hogy nekem is kéne szemüveg?

Csak ez érdekelne, hogy egy minuszos szemüveggel mindenki jobban lát e távolra, vagy csak az akinek rossz a szeme?

A minuszos egyébként mit jelent? Azt milyen látóknak adják?

2010. febr. 4. 22:27
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm, közben megkaptam már rá a választ, hogy a távollátóknak való.

Igazából én már nem vagyok iskolás, így nem tudom, hogy jól látnék-e a leghátsó padból :)

2010. febr. 4. 22:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egyet szeretnék kérdezni: Ha háziorvoshoz megyek, ő le tudja olvastatni velem a táblát? Azaz ő megtudja-e állapítani, h jó-e a szemem, vagy ezzel mindenképpen SZTK-ba kell menni?
2010. febr. 4. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Kevered ám rendesen. A mínuszos szemüveg a rövidlátóknk való távolra nézéshez
2010. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos ilyennel nem foglalkozik nem foglalkozhat mert nem szemész.Felesleges hozzá menni a szemészhez kell.
2010. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hmm..tényleg, rosszul írtam. Jolvan értem már a dolgokat. A háziorvost azért gondoltam, mert a múltkor láttam, hogy nála is van ilyen tábla. Gondoltam csak vágja h hova kell álljak, meg mit kell hogy tudjak leolvasni. Az SZTK meg macerás, oda lehetetlen bejutni...:S
2010. febr. 4. 22:49
 10/10 anonim ***** válasza:
A recepteken látni lehet, hogy mire szakosodott a háziorvosod. De te is rákérdezhetsz, hogy mennyire ért a szemészethez.
2010. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!