Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet az oka, hogy közvetle...

Mi lehet az oka, hogy közvetlenül ébredés utàn bevérzett a szemem?

Figyelt kérdés

Màr egy ideje eleve véreresebbek a szemeim, de ma (vagyis màr tegnap) arra ébredtem, hogy az egyik teljesen bevérzett... Megnéztem neten, hogy mire utalhat, hogy pont ébredés után, és a vérnyomást írtàk.. de nekem nem magas, meg is mértem most reggel, és 115/69 volt.. Az az érdekes, hogy több mint egy éve van fülzúgásom, és akkor is lettek véreresek a szemeim. Voltam vele akkor szemésznél, vizsgàltàk elég sokàig, kitàgítottàk a pupillàmat, stb., de nem talàltak semmit. Azt mondtàk, hogy a fülzúgàsnak nincsen köze a erességhez. Viszont ma, pont az a szemem van bevérezve, amelyik fülem zúg. Úgyhogy nem hinném hogy ne lenne a kettőnek egymàshoz köze.. Főleg, hogy a fülzúgàs fb csoportban is sok mindenkinek ilyenek a szemei. Azt olvastam még a neten, hogy ennek a reggeli szem bevérzésnek még az erőlködés is lehet az oka, de én nem emlékszem, hogy erőlködtem volna előtte, de a vàllamra/nyakamra/hàtamra gondoltam még, mert este előtte kicsit megerőltettem úgy néztem filmet, és akkor éjszaka történt volna valami, vagy ez akkor jött ki? Mert a hàtamnak is lehet köze a fülzúgához, még csak

röntgennel nézték, azon csak kiegyenesedett nyaki lordosis volt.

Előre is köszönöm, bocsi a helyesírási hibàkért, ha vannak és ha nagyon hosszú lett.


2021. jan. 4. 01:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Màrmint, hogy ébredés után ilyen a szemem, úgy értettem, bocsi.
2021. jan. 4. 01:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Fülzúgás, véreres szemek. Vérnyomás ingadozás.

Lehet, hogy mire megméred, már nem magas, de amikor reggel hirtelen felülsz, akkor felugrik. Irány a belgyógyász, mert ez nem játék.


Márpedig a fülzúgásnak van köze az érrendszeri problémáknak.

Tehát a kettő tünet együtt is jelentkezhet.

A fülzúgás egyik oka a belső fül vérellátási problémája.

Külön kezelés igényel mindkettő, de a vérnyomásnak köze van hozzá.

2021. jan. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. jan. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, azt tudom, hogy attól még,hogy amikor mérem nem magas, nem jelenti azt, hogy sosem magas, de azért elég sűrűn mérem, és ebből legalább 1x-2x magasnak kellene lennie, szerintem.

Nem hiszem, hogy akkor menne fel, ahogy felülök, de nem tudom..

Gyanús az is, hogy valami kötőhártya gyulladás-féleség, volt, mert azt nem írtam, hogy vàladékozott is kicsit, és össze volt ragadva a szemem. De a régóta tartó vérerességet ez akkor sem magyaràzza..

Persze, csinàltak ezer féle vizsgálatot a fülem miatt, elvileg, nem vérellátási zavar..

2021. jan. 6. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!