Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Látászavar homályos látás egy...

Yoshimitcu kérdése:

Látászavar homályos látás egy foltban? Volt már ilyen valakinek? Mi lehet?

Figyelt kérdés
Ma látászavarom volt amitől bepánikoltam. Vonaton ültem, telefont nyomkodtam, egyszer csak nem ott ahova néztem, hanem körülötte foltban homályosan láttam, mint mikor nincs adás a tvben, hangyaháború szerű. Fejem is belefájdult, meg szédülés. Itthol lefeküdtem kicsit amitől jobban lettem, de utánna a telefont elkezdtem nyomkodni újra előjött, kb fél óráig tartott. Régebben volt így emlékszem, mikor belenéztem a szembejövő kocsi reflektorába, de mostanában nem fordult elő. 2 hónapja voltam szemészeten vizsgálaton csak szemszárazság volt.
2021. jan. 11. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Migréned nincsen esetleg?
2021. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom eddig nem volt.
2021. jan. 11. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem attól szokott hasonló lenni. A "migrén aura" kifejezésre ha rákeresel (kép, videó is van neten), nem olyasmit láttál? Nem feltétlenül követi fejfájás, legalábbis nekem nem szokta mindig.
2021. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mások is ábrázolják "hangyaháborúhoz" hasonlónak:

[link]

[link]

2021. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyen volt mint az első képen.
2021. jan. 11. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez egy neurológiai tünet volt, semmiképpen nem érdemes szemészhez menni még egyszer. Szerintem ha most volt ilyened először, nem kell vele foglalkozni. Amennyiben rendszeressé válik, érdemes lehet beszélni egy neurológussal. Sokaknak van ilyen, szubjektív tapasztalatok alapján időjáráshoz, hormonváltozásokhoz szokták kötni. Annyira érdemes figyelni, hogy ha tapasztalatod, érdemes lehet bevenni egy fájdalomcsillapítót (amennyiben szoktál szedni), hogy a fejfájást megelőzd.


Most nincs aggodalomra okod szerintem! :)

2021. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!