Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki kancsal annak a látása is...

Aki kancsal annak a látása is eltér az egészségestől?

Figyelt kérdés
Ha valaki kancsal, azaz nem párhuzamosan állnak a szemei, akkor ő nem úgy lát mint egy nem kancsal? Azért kérdem, mert néha a rólam készült képeken olyan mintha kancsal lennék, viszont a látásommal semmi gond nincs, így elgondolkodtam azon, hogy kancsal vagyok-e. Tehát a kancsalság látásromlással is jár?
2021. jan. 28. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy a képeken úgy tűnik, hogy kancsal vagy, de attól még nem leszel az. Kérdezd meg szüleid, barátaid, hogy kancsal vagy-e. De ha ez nem nyugtat meg, akkor menj el szemészhez. Amúgy sem árt néha egy kis check-up. Én is azt hittem, jó a szemem, aztán kiderült, hogy -0.75 és -0.5. Azóta sokkal ritkábban fáj a fejem
2021. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Az agy kiegyenlíti a látást, tehát a kancsalok is ugyanúgy látnak mint mások.
2021. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es ezt a baromságot honnan szedted?
2021. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Ez a baromság egy nyilvánvaló tény. Olvasgass a témában, butább semmiképp nem leszel tőle.

Az agy korrigál.

2021. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyit ki tud kompenzálni, de egy súlyosabb, már észrevehető kancsalságot nem. Ekkor az agy kikapcsolja az egyik szemből érkező ingereket, és csak a másik szem alkotta képet látja az ember.
2021. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy gyógyítható a kancsalság?
2021. febr. 7. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet rá szemüveget kapni, illetve van, aki műthető. Gyermekkorban takargatják a szemeket, a gyengébb van többször kitakarva.
2021. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!