Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók, milyen dioptriás...

Rövidlátók, milyen dioptriás a szemüvegetek/kontaktlencsétek, és felülről lefelé haladva melyik sorig sikerül elolvasni a Kettessy féle látásvizsgáló táblát?

Figyelt kérdés
2021. febr. 10. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -1.75 mindkét lencse, és ha hunyorítok, akkor a legnagyobb számot látom, meg talán a második sort. Hunyorgás nélkül annyit sem. Pedig normál hétköznapi helyzetekben elég jól elvagyok szemüveg nélkül.
2021. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tököm tudja, nem jegyeztem meg.
2021. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha a piros vonal alatt már nem látod, akkor kell szemüveg, vagy az eddigi dioptriáját emelni.

Ha 21 éves kor alatt túl erős (értsd végig tűéles) a korrekció, akkor lustul a szem, és nő a dioptriaigény.

DE ha a felét se látod szemüveggel se, akkor meg hunyorogsz, erőlködsz, az se jó.

2021. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az én látásom a kérdés.
2021. febr. 10. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti papírja szerint -3,25 és -2,75, más helyen végzett bemérés szerint viszont csak -2,5 és -2 (franc se tudja, melyik áll közelebb a valósághoz). A legutóbbi két alkalommal csak számítógépes vizsgálatom volt, klasszikus nyomtatott táblával tizensok éve nem volt dolgom, akkor szerintem már a második sort is csak homályosan láttam. A piros vonal alattiakat abszolút nem tudtam kibogarászni.
2021. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
-8 körül. Szemüveg nélkül kb a táblát sem látom.
2021. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-3,5 (vagy inkább -3,75), a legfelső számot homályosan látom.
2021. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!