Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüveg nagyon "csillog",...

Új szemüveg nagyon "csillog", "fénylik", "tükröződik"?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, gyerekkorom óta vagyok szemüveges. Van egy kb. 10 éves szemüvegem, ami azért került lecserélésre most, mert a felülete megsérült. Van egy másik, amit 3 éve kaptam, azt hordtam már azóta, amióta a régivel probléma lett, de azért nem váltottam végül, mert egyrészt mégsem tetszett, másrészt valahogy a fejemen nincs szimmetriában, és nem lehet megoldani, hogy ne csússzon le, de kényelmes is legyen, ettől függetlenül azért tudtam hordani, még ha bosszantó is volt a sok igazgatás.

Most csináltattunk 2 szemüveget is (a felmérés szerint: jobb -4,25 -0,50, bal -3,75 -0,50), hogy ha a jövőben megint ilyen helyzetbe kerülnék, legyen váltás. Ugyanaz a dioptria, lencsetípus került a két új szemüvegbe. (A dioptria nem változott a.) Két különböző új keretről van szó (tehát nem ugyanaz a szemüveg többször), viszont mindkettőnél ugyanaz a problémám van: fényben nagyon csillog, fénylik mindegyik széle, ha lámpafénybe nézek kis zöldes köröket látok. Számítógépnél a legrosszabb, ha görgetek, akkor a szemüvegem felső részében "ugrál" a fény, és pl. az oldalon lent lévő piros messengerablak színét is látom fent, mintha tükröződne. Egyébként, a látásom élességével szerintem nincs gond. Essilor prémium garanciás lencséket kaptam, Ormix Crizal Easy UV a kártya neve.

Létezhet, hogy korábban más lencsém volt, és csak meg kell szoknom? Vagy baj lenne a lencséimmel, de mindkettő új szemüvegen? Esetleg lehetséges, hogy az új keretek fényesebbek, és a keret okozza mindezt? Tanácstalan vagyok, mert ilyen problémákat a régieken sosem tapasztaltam.



2021. febr. 18. 18:43
 1/6 A kérdező kommentje:
A kártya alatt a garanciakártyára gondolok, az igazolja a lencsét, tehát azt kaptam.
2021. febr. 18. 18:45
 2/6 A kérdező kommentje:
Elmondtam a panaszaimat, és egyből megnézte az optikus a szemüvegek széleit (régieknek, újaknak is). A régieknek mattosított szélei vannak, de az újaknak kipolírozták, és ez csillan nekem valószínűleg össze-vissza. Hétfőn délután mehetek érte, ennek a megcsinálása ingyen van. Tükröződésmentesítés van rajta, ezzel nem lehet gond elvileg.
2021. febr. 19. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, reklamalk
2021. febr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kérdező: jó lett az él-mattosítás után?

Kíváncsivá tettél.

2021. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, elmúltak ezek a problémák :)

Viszont az orr könyékén továbbra is látok valami furcsa villanásokat, kifejezetten számítógépezésnél, de ha nem gépezek, akkor is érzem, hogy valahogy nem jó...Elvittem egy másik optikába, azt mondták, hogy az Essilor lencsék régi technológiájúak, és nem tudják úgy törni a fényt, mint a Zeiss meg a Hoya. Azt hiszem, ezen csak lencsecsere segíthet, de már nem akarom oda visszavinni, ahol csináltattam...

2021. márc. 8. 21:50
 6/6 A kérdező kommentje:
*Pontosítok, ott mondták, hogy az Essilor lencsék sajnos nem jók, és ez alapvetően amit észlelek, nem bemérési vagy más jellegű hiba, hanem ilyen a lencse.
2021. márc. 8. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!