Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért tükröződik a szemüvegem?

Miért tükröződik a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hoya szemüveglencsém van, Super Hi-Vision réteggel, ami tartalmazza a "szuper tükröződésmentességet".

[link]


Ennek ellenére, ha pl. oldalról fényt kap a lencse, zöld pöttyöket, foltokat látok, valamikor pedig hosszú, vízszintes csíkokat. Ez borzasztóan zavaró alapból is, nemhogy vezetésnél.


Visszavittem az üzletbe, azt mondták, ez normális.

Tényleg az? Most lettem csak szemüveges, nem vagyok túl tapasztalt a témában, de ilyet még sosem hallottam, hogy tükröződésmentes réteggel ilyen rossz lenne egy lencse.


Köszi a válaszokat előre is!



2012. szept. 19. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen normális. Ha nem lenne rajta a réteg, konkrétan egyes szögekben semmit nem látnál.


A Hoya az egyik legjobb lencsemárka, nekem is az van, ez sajnos ilyen. Szemüveggel ezeket mindig tapasztalni fogod, de én pl. már észre se veszem, hozzá lehet szokni.

Várj egy fél évet, de ha nem megy, akkor válthatsz kontaktlencsére.

2012. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Eleve kontaktlencsével akartam kezdeni, de semmiképp nem ajánlották, mert a szemüvegem is gyenge, és nem is kell állandóan hordanom.

Úgyhogy akkor igyekszem hozzászokni. :)

2012. szept. 19. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse mellé pedig mindenképp kell legyen egy szemüveged is, amivel látsz, merthogy azt nem használhatod folyton. Pl. ha begyullad a szemed vagy ilyesmi, akkor nem teheted be a lencsét!


Ha valóban nem kell folyton, akkor viszont a legegyszerűbb a szemüveg, csak nekem 5 feletti mindkét szemem, szóval nekem folyton kéne hordani.

2012. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: tudom, hogy nagyon zavaró, mert eleinte nekem is az volt. Gyerekként majd megbolondultam, annyira idegesítettek a becsillanások. Szóval megértem a dolgot, de a megszokáson kívül más megoldás csak a lencse.
2012. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálam a lencse szóba sem jöhet. A jobb szemem 0.75, a bal pedig 0.25. Mindenképp marad a megszokás, köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 23. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!