Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kékfény szűrős szemüvegnél...

Kékfény szűrős szemüvegnél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy kékfény szűrő szemüvegre (dioptria nélküli), de nem tudom mire kell figyelni, melyik az amelyik tényleg jó. Tudtok segíteni?

2021. márc. 11. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Arra, hogy ne költs ilyen baromságokra, mert csak marketing az egész, egyik sem hatásos.
2021. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem rendes dioptriás szemüvegem van már 10 éve, kékfényszűrős 5 éve. Folyamatosan hordom, mert nélküle nem látok, de tényleg semmit nem hat ez a kékfényszűrés. Egy barátom is vett egy sima dioptria nélkülit, mert hogy "az online tanulás miatt sokat ül a gép előtt és fáj a szeme meg a feje"... De már az utcán is hordja divatból, mert elég szép kerete van, meg jól is áll neki, de hogy ez a kékfényszűrés tényleg nem segít, az fix xD

Annak több értelme van, ha benyomod az eszközödön az éjszakai fényt. Na az tapasztalatom alapján tényleg segít.

2021. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
f.lux app ugyanezt csinalja, meghozza ingyenesen
2021. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem a telefon miatt kell, hanem laptop miatt, és nem jó nekem az éjszakai fény (nincs is olyan a laptopomon) mert színekkel dolgozom és azzal változnak a színek.

Viszont az elszomorít, hogy azt mondjátok hogy nem használ. Nem tudom mi lesz így velem.

2021. márc. 11. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Valoban nem hasznal, sajnos ez van, hiaba pontoznak le. Keress ra a neten, vannak tanulmanyok ezzel kapcsolatban. Par honapja volt egy ugyanilyen kerdes, ott kuldtem par tanulmany, ha erdekel, keresd meg.
2021. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem kékfényszűrős szemüvegem van, legközelebb simát veszek..
2021. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem Hoya lencsevel van kekfenyszuros szemuvegem. Napi 8 orat nezem a monitort es nekem teneg hasznal. Anelkul fel ora utan minden bajom van. Ha hasznalom nem farad a szemem es nem is faj, nem hunyoritok. Ha budspesti vagy tudok nagyon jo optikat ajanlani.
2021. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4 Ha windows 10-ed van, akkor tuti van a laptopon. Viszont igen, akkor ez így nem opció. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a kékfényszűrős lencsém kicsit sárgábban adja át a színeket. Tehát ránézek a fehér falra szemüveg nélkül, fehér, szemüveggel kicsit sárgásabb. De tényleg csak kicsit, valszeg nem befolyásolná a munkádat. Kipróbálhatod, hátha tényleg neked segít, ahogy 7esnek is.
2021. márc. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy cdak placebo hatás az egész xd De mindegy, még ha be is beszéled magadnak, akkor is legalább működik xD
2021. márc. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem dioptriás kék fény szűrős. Elég sokat vagyok gép/ mobil előtt és nekem is sokkal jobb. Korábban a nap végére vérben volt a szemem, hiába vettem le a gépen, telefonon a kék fény erejét. Most már csak kicsit zavar, hogy kijelzőt kell bámulnom egész nap suli/kapcsolattartás miatt.
2021. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!